„Jis pasikeis” ir kitos pavojingos moterų iliuzijos

Kaip mes, moterys, mėgstame žvelgti į pasaulį per prizmę, kuri iškraipo realybės suvokimą. Su kokiu entuziazmu prisigalvojame pasakų, kuriomis taip norisi tikėti!

Ir jeigu viskas apsiribotų tiesiog svajonėmis… Bet juk mes pradedame laikyti savo norus realybe, o tai neišvengiamai veda į moteriškas iliuzijas ir, kaip pasekmė – į ašaras, nuoskaudas, pykčius ir depresijas. Ir tai geriausiu atveju. Blogiausiu – į prarastas galimybes, tuščią laiko švaistymą, jėgų ir sveikatos eikvojimą. Mums juk atrodo, kad visas gyvenimas priešakyje, o kas vyksta dabar – tai čia šiaip, repeticija.

Iliuzijos negailestingai užtemdo mums akis, o kai pasiseka nusikratyti visų nereikalingų apnašų, neretai jau būna per vėlu.

Kad iliuzijos neužvaldytų gyvenimo, susipažinkime su jomis iš arčiau.

„Jis pasikeis”

Jeigu susitikinėjate su vyru ir jums nepatinka, pavyzdžiui, jo blogi įpročiai, neigiami charakterio bruožai, grubus elgesys ar dar kažkas, tai manyti, jog svarbiausia už jo ištekėti, o paskui jis pasikeis – iliuzija. Žinoma, tai įmanoma, su sąlyga, jeigu jūs pati keisitės į gerąją pusę, o jis, žiūrėdamas į jus, irgi pasitemps. Tačiau dabar mes kalbame apie paplitusias moteriškas iliuzijas, o suvokimas, kad iš pradžių reikia keistis pačiai, būdingas anaiptol ne visoms. O štai lūkesčiai, kad „su manimi jis toks nebus” – itin paplitęs reiškinys. Net jeigu būsimos žmonos akyse vyras nepagarbiai elgiasi su kitomis moterimis, o ypač su motina, dauguma gražiosios lyties atstovių yra linkusios manyti, kad jau su ja tai tikrai elgsis išimtinai pagarbiai. Ir tai – iliuzija!

Pavyzdys – viena mano draugė jau antrus metus bando užmegzti rimtus santykius su vyru, kuris labai vertina savo laisvę, draugus, pirtį trečiadieniais ir žvejybą sekmadieniais. Ir nors jis sako, kad labai nori šeimos, tris dienas per savaitę pašvenčia draugams, net jeigu tomis dienomis išpuola šventės ar svarbios datos. O mano draugė atkakliai atsisako suprasti, kad visa tai tęsis ir toliau, ji vis tikisi, kad pasikeis.

„Jis mane ves”

Šita labai paplitusi moteriška iliuzija užtemdo merginoms akis ir pavagia iš jų nuostabius jaunystės metus, o paskui palieka širdyje skausmą ir nusivylimą. Statistika rodo, kad jeigu vyras nepasiperša per pirmuosius du-tris metus, tai tikimybė, kad jis tam visgi ryšis – mikroskopinė. Savaime suprantama, kad mergina per tą laiką stipriai prisiriša prie meilės objekto ir galimas skausmas dėl išsiskyrimo, baimė pasilikti vienai, verčia ją toliau laukti išsvajoto pasipiršimo. Kai kurios laukia ir penkis, ir dešimt metų.

Žinau vieną jauną moterį, kuri laukia jau daugiau kaip 10 metų. Jie susipažino, kai jai buvo 25, dabar jai jau 37. O jie vis susitikinėja, kartais ji pas jį pasilieka, kartais – atvirkščiai. Jis verčia ją saugotis, kad neduok Dieve nepastotų, dabar juk dar ne laikas. O tasai laikas vis tiksi, praeis dar keli metai ir gimdyti bus jau problematiška. Tačiau ji ir toliau laukia išsvajotų piršlybų, šaunių vestuvių ir žiedo, svajoja apie mažytį stebuklą, kuris vadins ją mama.

Tokios moteriškos iliuzijos laužo likimus, grobia laiką ir palieka po savęs tuštumą. Ir gyvenime, ir širdyje. O juk tokių moterų labai daug. Tegu ir skaudu nusiimti rožinius akinius dabar, šiuo momentu, tačiau tai padariusios, įgysite šansą sukurti laimingą ir tvirtą šeimą.

„Jis man ne pora”

Kaip keistai tai nenuskambėtų, tačiau ši frazė – irgi labai paplitusi moteriška iliuzija. Kai mergina svajoja apie idealų vyrą ir suteikia jam savo vaizduotėje visą eilę teigiamų savybių. Susipažinusi su paprastu normaliu vyru, ji pasąmoningai pradeda lyginti. Ir realus vyras, savaime suprantama, pralošia virtualiam. Praktika rodo, kad 90% atvejų jums skirtasis sukinėjasi kažkur visai netoli jūsų, tačiau jūs jo paprasčiausiai nepastebite, kadangi sklandote ne realiame, o svajonių pasaulyje.

Šitaip viena mano bendraklasė pastoviai „išnarsto” vyrus ir po kiekvienos naujos pažinties vertina: „Ne, šitas pernelyg ramus”, „Ne, šitas per daug triukšmingas”, „per daug šykštus”, „per daug plepus”… Ji iki šiol gyvena viena, nors turi gerą draugą, kuriam kiekvieną kartą pasakoja apie savo nepavykusius pasimatymus, o tas su liūdesiu ir baigiančia išnykti viltimi akyse jos klausosi, klausosi…

Pažvelkite į savo gyvenimą iš šalies, pasistenkite pamatyti jį tarsi svetima akimi. Ar nėra jame moteriškų iliuzijų?

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *