Jums niekas nesiperša? Puikūs būdai atsikratyti vienišos mamos komplekso

Daugelis moterų vienišą motinystę suvokia kaip amžino celibato sinonimą. Laikas atsikratyti šio žalingo požiūrio!

Daugelis moterų baiminasi, kad turėdamos vaiką iš ankstesnės santuokos negalės sutikti tinkamo partnerio ir sukurti naujų harmoningų santykių. Iškart noriu išsklaidyti šias abejones ir nuraminti – nauja santuoka, laimė ir meilė yra tikrai įmanomi! Specialistų praktikoje yra sėkmingų atvejų, kai pacientės, būdamos dviejų, trijų ar daugiau vaikų motinos, sėkmingai ištekėjo dar kartą.

Taigi, kodėl šis mitas ir baimė yra tokie paplitę ir gajūs? Visa tai susiję su moterų nesaugumu ir kaltės jausmu dėl iširusios šeimos. Juk moteris iš prigimties yra orientuota į kūrimą. Kai ji netenka partnerio, o vaikai lieka be tėvo, šie išgyvenimai stipriai paveikia psichiką.

1 žingsnis: atsikratykite toksiškų emocijų

Įgūdį kentėti reikia ugdyti lygiai taip pat, kaip ir įgūdį būti laimingai. Apie tai pakalbėsime vėliau. Kol kas sutelkite dėmesį į vidinius konfliktus ir problemų priežastis.

Visų pirma, moteris turi susigrąžinti savo moterišką savarankiškumą. Tai reiškia, kad reikia atsikratyti požiūrio „aš neturiu artimų santykių = esu bloga ir nevykėlė“. Nieko blogo su jumis nėra, tiesiog gyvenimas sudarytas iš skirtingų situacijų.

2 žingsnis: pakeiskite savo požiūrį į vaikus

Antras svarbus žingsnis – išanalizuoti ir, jei reikia, pakeisti savo požiūrį į vaikus. Išsklaidykite jų sielvartą dėl to, kad tėtis juos paliko, ir kaltę dėl to, kad jie buvo „blogi vaikai“, todėl taip atsitiko. Leiskite vaikams suprasti, kad tai ne jų kaltė ir kad tik jūs, suaugusieji, esate atsakingi už tai, kas nutiko.

Kodėl tai reikia padaryti? Kad nebūtų traumuojama vaiko savigarba. Moterys dažnai daro šią klaidą: pradeda gailėtis vaikų, ir tada jų „reitingas“ potencialaus (naujo) tėčio akyse krenta. Dėl šios priežasties vaikai gali nepriimti naujo mamos partnerio: dėl mamos nuostatų jie gali nepajausti kito žmogaus meilės.

3 žingsnis: pakeiskite vidinį apsisprendimą

Trečias žingsnis – leisti sau būti laimingai. Tai skamba banaliai ir paprastai, tačiau vis tiek praktiškai daugelis moterų sąmoningai ar pasąmoningai įsitikinusios, kad neįmanoma mylėti svetimo vaiko. Tai reiškia, kad vaikai yra kliūtis naujai santuokai. Jums reikia „perorientuoti“ save šiai nuostatai: „Mane ir mano vaikus gali mylėti kitas žmogus, mes nusipelnėme laimės ir naujos stiprios šeimos!“.

4 žingsnis: atsikratykite kaltės jausmo

O dabar atidžiau pažvelkime į savo destruktyvių jausmų transformavimo praktiką. Kaltė dažnai yra labai stiprus ir gilus išgyvenimas, kuris paveikia mūsų psichoemocinę būseną ir kūną.

Nuolat puoselėdamos šį jausmą, priverčiate savo kūną sunkiai dirbti. Dėl minties apie kaltę galite jaustis prislėgta, nusiminusi, prarasti gebėjimą aiškiai mąstyti. Kaip esant tokiai būklei sukurti darnius, besąlygiška meile pagrįstus santykius? Manau, kad atsakymas akivaizdus.

Toliau kaltindama kitus ar save, jūs griaunate savo gyvenimą ir prarandate ryšį su savo širdimi. Priimkite save tokią, kokia esate: su savomis silpnybėmis ir klaidomis, dorybėmis ir laimėjimais. Tuomet dėmesį galėsite sutelkti ne į kaltės jausmą sau, savo buvusiajam ar jo mamai, o į naujo laimingo gyvenimo kūrimą.

5 žingsnis: pagerinkite savo savivertę

Meilė sau – tai ne savanaudiškumas, o savo vertės pajautimas ir supratimas. Kai moteris save myli ir vertina, vyrai ją taip pat laiko vertybe. Atlikite šį greitą savivertės diagnostikos testą, kad nustatytumėte savo savivertės lygį:

· Greitai išvardykite penkias mėgstamiausias savo savybes.

· Ar sugebate ir mėgstate priimti komplimentus?

· Ar bijote, kad kas nors pamanys, jog esate ne tokia protinga ir (arba) ne tokia sėkminga?

· Ar iš karto sutinkate daryti tai, kas jums nepatinka?

· Kokius žodžius sau sakote, kai turite atlikti svarbią ar sudėtingą užduotį?

· Ar sugebate pasijuokti iš savęs?

Nuoširdžiai ir greitai atsakiusi į šiuos klausimus iš karto sužinosite, ar jūsų savivertė yra menka. Jei problema yra opi, psichologiniai metodai gali padėti rasti kelią atgal į savo vidų.

Penki greiti triukai, kaip greitai padidinti savivertę, jei ji nėra didelė

Štai keletas greitų priemonių, kurias galite atlikti čia ir dabar, kad pradėtumėte judėti tinkama linkme:

· Pripažinkite savo unikalumą ir teisę į laimę bei besąlygišką meilę. Nelyginkite savęs su kitais ir nesistenkite pakeisti savo išvaizdos. Esate puiki jau vien dėl to, kad egzistuojate. To pakanka, kad būtumėte laiminga ir mylima.

· Bendraukite su pozityviais ir sėkmingais žmonėmis. Nesigailėkite, kad išbraukėte iš savo gyvenimo rėksnius ir verkšlentojus – jie atimdavo iš jūsų energiją ir trukdydavo džiaugtis kiekviena diena.

· Susiraskite savitą hobį ir tobulėkite.

· Dovanokite dovanas sau bei rūpinkitės savimi.

· Veskite sėkmės dienoraštį. Ir nesigėdinkite jame rašyti apie savo pasiekimus.

Net ir nedideli veiksmai „mažose smulkmenose“ pakeis jūsų mąstymą apie save ir gyvenimą, taip teisingai pakeisdami jūsų tikrovę.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *