Ką netvarka namuose byloja apie šeimininkų dvasinę būklę

Originalas

Psichologai seniai bando įrodyti, kad egzistuoja ryšys tarp mūsų emocinės būklės ir būsto, kuriame gyvename. Netvarka namuose gali daug pasakyti apie mūsų nuotaikas.

Jeigu saugote namuose daiktus, kurie jums nereikalingi, tai jūsų pasąmonėje slypi labai gilios paslaptys. Psichologai tikina, kad netvarka namuose tiesiogiai susijusi su mūsų emocine būkle ir gali atskleisti problemas, kurios mus slegia.

Kodėl mes laikome namuose nereikalingus daiktus?

Visiems žinoma, kad daiktais užversta aplinka neigiamai veikia žmogaus sugebėjimą sutelkti dėmesį ir apdoroti informaciją, todėl verta palaikyti namuose švarą ir tvarką, kad būtume sveikesni fiziškai ir psichiškai, kad mūsų protas geriau veiktų.

Žmonių polinkis kaupti daiktus, kurie sukelia prisiminimus ar sentimentalius jausmus, sukuria papildomų problemų. Namuose prisikaupia daug daiktų, kuriais niekas nesinaudoja ir kurie apskritai niekam nereikalingi.

Psichologai net bando įrodyti, kad yra ryšys tarp mūsų emocinės būsenos ir patalpos, kurioje tuo metu esame. Netvarka namuose gali liudyti mūsų blogas nuotaikas.

Jeigu palėpė ar rūsys yra pernelyg užversti senu šlamštu, tai yra požymis, kad žmogus nesugeba paleisti savo praeities.

Vonios kambarys būna susijęs su mūsų fizine išvaizda, o miegamasis – su seksualumu ir intymiuoju gyvenimu.

Mes sukuriame netvarką namuose toje vietoje, kur patys turime problemų savo sąmonėje, stengdamiesi tokiu būdu jas užmaskuoti, nuslėpti.

Ar dar norite saugoti nereikalingus daiktus?

Psichologai tvirtina, kad nesugebėjimas išsivaduoti nuo šlamšto yra giluminės pasąmonės motyvacijos rezultatas. Paprastai ji būna susijusi su išgyvenimais vaikystėje.

Ne visi sutinka su tokia nuomone, bet dauguma vis tiek pripažįsta, jog mūsų vaikystės elementai turi įtakos tolesniam gyvenimui. Pavyzdžiui, jeigu jūsų namuose dažnai trūkdavo maisto, tai galbūt jūs išsiugdėte polinkį kaupti maisto atsargas ir prikimšti produktų į visas virtuvės spinteles bei šaldytuvą.

Ideali tvarka ir nuolatinė namų švara taip pat šį tą reiškia. Žmonės, kurie kategoriškai negali pakęsti nė menkiausios netvarkos, būna mažiau tolerantiški už kitus ir per smarkiai stengiasi viską kontroliuoti.

Visur reikia laikytis aukso vidurio. Žinoma, neverta namuose laikyti nereikalingo šlamšto, bet būti pamišusiems dėl švaros taip pat nederėtų.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *