Ką reikia žinoti, kai mylimas žmogus kenčia nuo depresijos

Visą gyvenimą mačiau, kaip mano mylimi žmonės kenčia nuo depresijos. Žinau, ką reiškia kovoti su šia liga „iš šono“. Žinau, kas yra labai sudėtingas nerimo, pykčio ir baimės kratinys, ką reiškia mėginti rasti pusiausvyrą tarp pagalbos sergančiajam ir savo poreikių patenkinimo. Ir nors nėra formulės, kaip visa tai įveikti, žemiau išskirta keletas dalykų, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, rašo huffingtonpost.com.

1. Tai nėra asmeniška. Kai mano vaikinas sirgo depresija, turėjau suvokti, kad nepaisant to, kokie jausmai kyla, aš prie to niekaip nesu prisidėjusi. Tai tiesiog vyksta. Jis kenčia nuo depresijos ne todėl, kad aš kažką blogai darau ar jis yra blogas žmogus. Taip yra ne todėl, kad jis manęs nemyli. Buvo taip sunku atsispirti minčiai „Jeigu jis mane mylėtų labiau…“ arba „Jeigu galėčiau jam suteikti daugiau laimės…“, tačiau galiausiai man teko priimti faktą, kad depresija, kaip ir bet kuri kita liga, yra didesnė už stipriausius santykius.

2. Iš tikrųjų tai nėra asmenybė. Depresija yra tokia klastinga būtent dėl to, kad ji pasireiškia kitaip nei daugelis ligų. Ji tūno kūne ir sieloje ir dažniausiai deformuoja perspektyvą. Man teko nuolat sau priminti, kad tai nėra vien tik mano vaikinas. Kuo geriau atpažinau situacijas, kai liga imdavosi juodo darbo, tuo daugiau kantrybės galėjau savyje rasti.

3. Jūs nesate kažkieno gelbėtojas. Nepaisant to, ką jums perša Holivudas, meilė ne visada nugali viską, jūsiškei taip pat tai nepavyks. Galima galvoti tik tiek, kad jeigu tą žmogų pakankamai mylite ir stengiatės pakankamai, jums pavyks tai pereiti. Tačiau depresija nėra šiaip sau bloga nuotaika ar nestiprus liūdesys. Tai užrašyta genetiniame kode – ji gyvena žmogaus smegenų cheminiuose junginiuose.

Bandymas gydyti kažkieno depresiją globojimu ir rūpinimusi yra toks pats bergždžias dalykas, kaip mėginimas tokiais metodais gydyti diabetą. Ir jeigu mėginsite, abu netrukus jausitės bejėgiai. Jūs tik galite būti šalia ir pasirūpinti, kad mylimas žmogus jaustų jūsų meilę. Ir tai viskas.

4. Rūpinkitės savimi. Kažkuriuo metu taip įsijaučiau į savo vaikino gelbėjimą, kad pamiršau visa kita, įskaitant ir save. Kažkuriuo metu nusprendžiau, kad mano gyvenimas nebus geras tol, kol jam nebus geriau – pasiekiau tokį tašką, kad nebegalėjau suprasti, kaip jaučiuosi, kol nesužinodavau, kokia jo nuotaika.

Visa tai tik dar labiau sustiprino įtampą ir nerimą, kuriuos ir taip mudu abu jau jautėme. Pagaliau man pavyko suprasti, kad turiu teisę jaustis laiminga, net jeigu jis taip nesijaučia. Tiesą sakant, jeigu jausdavausi laiminga, nuo to buvo geriau mums abiem. Kai pradėjau grįžti į savąjį gyvenimą, jam atsirado erdvės, kuri buvo būtina, kad jis pasijaustų geriau.

5. Kantrybė. Tai lėtas ir varginantis procesas, ir jis visada linijinis. Sveikimas truks lygiai tiek, kiek reikės, ir nei akimirka trumpiau.

6. Paleiskite. Jūs negalite žinoti, kiek ilgai tai truks ir kas turi nutikti, kad jis pradėtų sveikti. Nerimavimas ir savęs klausinėjimas didelio skirtumo neturės, tačiau visa tai jus tik atitolins nuo savojo gyvenimo.

7. Turite teisę jausti tai, ką jaučiate. Kai mano vaikinas susirgo, žinojau viską, ką įmanoma žinoti apie depresiją: kad tai nėra asmeniška, kad jis to nepasirinko, kad tai yra didesnis dalykas nei mūsų santykiai ir kad tai neturi nieko bendro su jo jausmais man. Ir vis tiek, kai visa tai vyko – jo nebuvo šalia ir jaučiausi vieniša savo santykiuose – visiškai nebuvo svarbu tai, ką žinojau. Turėjau teisę jaustis siaubingai.

Vien tai, kad kažkas kitas serga, nereiškia, kad visi tavieji jausmai išnyksta. Vien dėl to, kad tu to nepasirinkai, nereiškia, kad tavęs tai neskaudina. Ir turite teisę jausti tai, ką jaučiate. Turite teisę būti liūdni, nusiminę ir įpykę, turite teisę pykti, kad jūsų poreikiai nėra patenkinami.

8. Užuojauta jums abiem. Vien dėl to, kad turite teisę jaustis kaip jaučiatės, nereiškia, kad galite elgtis taip, kaip panorėję. Neturite visada siekti kantrybės ir užuojautos. Tačiau kai jums pradeda jų stigti, neturėtumėte savęs kalti prie kryžiaus – tai nereiškia, kad esate blogas žmogus. Tai reiškia, kad esate gyva būtybė, einanti per kažką, kas yra sunku, baugina ir taip tikra.

Tiesą sakant, nebūsite visada geriausi, kokie tik galite būti. Darysite klaidas ir sakysite dalykus, kurių nenorėtumėte būti pasakę. Laimei, neturite tiek galios, kad priverstumėte kažką pasveikti ar sutrukdytumėte tam.

9. Jūs patiriate netiesioginę žalą. Tai aišku ir paprasta. Nepriklausomai nuo ketinimų ar depresijos pobūdžio, jūsų skausmas yra tikras ir nėra nei kiek mažiau svarbus nei kažkieno kito. Jūs taip pat esate žmogus, stovintis kažkieno kito depresijos purve – suteikite sau erdvės realybei suvokti.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *