Kai dingsta aistra

Aistra – vienas iš esminių meilės elementų santykių pradžioje. Tai entuziazmo, abipusės traukos ir susijaudinimo jausmas, kuris dažnai pasireiškia fiziškai, tačiau gali apimti ir emocinį artumą bei gilų vienas kito supratimą.

Tačiau laikui bėgant aistra gali išnykti iš santykių, ir tai gali nutikti dėl įvairių priežasčių.

Vienas iš labiausiai paplitusių veiksnių – pripratimas. Kai žmonės pradeda gyventi ir praleidžia daugiau laiko kartu, jie gali prarasti tam tikrą aistros dalį, kurią jautė anksčiau. Taip yra todėl, kad jie jau geriau pažįsta vienas kitą ir nepatiria tokio naujumo ir jaudulio jausmo, kaip anksčiau. Rutina tampa įprasta būsena, intensyvi aistra gali išblėsti.

Kitas veiksnys – stresas. Jeigu santykiuose yra daug stresinių situacijų, pavyzdžiui, dėl finansinių problemų ar nesėkmių darbe, ar dėl pablogėjusios sveikatos, dėl ilgo išsiskyrimo, tai gali lemti aistros tarp partnerių atvėsimą. Kai žmonės patiria stresą, jie mažiau linkę įsitraukti į intymius meilės ir aistros pasireiškimus.

Yra ir dar vienas veiksnys, galintis turėti įtakos aistros pasitraukimui iš santykių – pokyčiai santykiuose. Kai žmonės apsigyvena kartu, jų vaidmenys santykiuose gali pasikeisti. Jie gali labiau koncentruotis į įsipareigojimus ir atsakomybę, o ne į aistros apraiškas.

Kai kurie psichologai teigia, kad aistra gali palikti porą, kai žmonės nustoja dirbti su santykiais ir nededa pastangų aistrai išsaugoti. Jie gali nustoti stebinti vienas kitą romantiškais poelgiais, skiria vienas kitam mažiau dėmesio arba pamiršta fizinio artumo svarbą.

Aistra gali išblėsti, kai pora nustoja ieškoti naujų būdų nustebinti ir įkvėpti vienas kitą, padovanoti vienas kitam staigmenų ir malonių akimirkų.

Taip pat viena iš aistros išblėsimo priežasčių gali būti problema su bendravimu ir konfliktai, kai du žmonės ima kivirčytis ir neranda bendros kalbos. Taip gali nutikti, kai vienas partneris nesijaučia pakankamai vertinamas ir mylimas arba kai kuris nors partneris negauna pakankamai emocinės paramos iš kito.

Apskritai aistros pasitraukimas iš santykių yra normalus procesas. Jeigu jaučiate, kad iš jūsų santykių traukiasi aistra, tai dar nereiškia, kad viskas baigta. Bet kokius santykius galima pagerinti ir atkurti, jei partneriai sugebės atrasti naujų būdų, kaip sustiprinti savo ryšį.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *