Kai mama ne palaiko, o nuvertina

Mama – tai žmogus, nuo kurio prasideda mūsų kelias. Jos balsas, apkabinimai, žodžiai. Viską, ką sako mama, žmogus pasąmoningai suvokia kaip tiesą.

Ir gerai, kai mama palaiko, laimina. O ką daryti, kai mama tik apie tai ir tekalba, kad „baisiai pergyvena“, tačiau negali suteikti to palaikymo, to paties, einančio iš širdies.

Kai judu tarsi svetimi. Ji nesidžiaugia, kai jums gerai. O kai blogai – skandina dar giliau.

Yra toks fenomenas, kurio pavadinimas – „mirusi motina”. Kai ji iki tokio lygio „numirė“ iš skausmo, kad pati nesupranta, kas ji tokia, kaip reikia mylėti – ji tiesiog egzistuoja. Jos gyvenime nėra savo prasmių, ji plaukia pasroviui – darbas, namų ruoša, maisto gaminimas. Skausmas nukimštas į pačias širdies gelmes ir pridengtas begale įvairiausių psichologinių gynybų.

Tokia mama nesąmoningai „žudo“ savo vaikus. Turėdami tokias mamas, netgi jau suaugę jų vaikai neranda ramybės, galbūt netgi galvoja apie savižudybę. Nes kad ir ką tu pasiektum – mama visa tai sunaikina tarsi kosmose žiojėjanti „juodoji skylė“. Ji negali palaikyti – neturi tam išteklių. Net jeigu ir palaikys, tai visa tai bus dirbtina, pritemptais žodžiais, kadangi „mirusios“ motinos širdis uždaryta ir išseko ne tik meilės žmonėms, bet ir meilės sau pačiai indas – nebėra iš kur pasisemti.

Ir žmogus visą laiką jaučia tuštumą, kai neįmanoma pasidalinti jausmais, kai jaučiamas nepasitenkinimas gyvenimu, nes kad ir ką tu darytum, kad ir kas atsitiktų – mama nepatenkinta. Visos gėrybės nuleidžiamos į unitazą, visos pergalės – nuvertinamos, žmogus tarsi deklamuoja eilėraštį ant scenos, jo pasiklausyti susirinko visa mokykla, o mamos salėje nėra, nėra tų taip reikalingų mylinčių ir palaikančių akių.

Ką daryti tokioje situacijoje, kai turėję tokią mamą, dabar jau ir patys po truputėlį „mirštame”?

Yra kelis svarbiausi žingsniai:

  • Psichologinis atsiskyrimas, separacija. Būtina suvokti, kad „aš – tai ne mano mama”;
  • Transformuojame jausmus, kurie mus laiko tame skausme;
  • Išplečiame suvokimą, leidžiame sau savo nuosavus jausmus mūsų nuosavame diapazone.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *