Kai motinystė atima visas jėgas

Mamoms irgi būna blogų dienų, kai viskas krenta ir rankų ir išsenka jėgos. Pradeda atrodyti, kad mamos gyvenimas – nesibaigiantis tvarkymasis, plovimas, skalbimas, lyginimas, mokykla, būreliai. Darbo diena jai niekad nesibaigia ir daug mamų netgi nepastebi, kad gyvena nuolatiniame įtemptame strese. Su vaikais gyvenimas pasikeičia nebegrįžtamai, ir moteris anaiptol ne visada pasiruošusi tokiems pokyčiams.

Ir visa tai nereiškia, kad esate bloga mama, kad tik jums tokia situacija, o štai kitos susitvarko ir dar suspėja, vaizdžiai tariant, užsiimti rankdarbiais. Motinystės resursas gali išsekti visoms, nepriklausomai nuo to, kiek turite vaikų, kokios pajamos, ar yra kas padeda.

Nėra universalių patarimų, kurie tiktų visoms mamoms. Tačiau, galbūt, šiame tekste surasite atsakymų į savo klausimus ir pritarsite, kad vaikui jūs esate pati geriausia ir nepakeičiama mama. Vadinasi, surasite jėgų ir galimybių įveikti sunkumus.

Aš žinau, ką tai reiškia – jausti, tarsi visas pasaulio svoris slegia pečius. Kada jau vienodai rodo – išplauti, ar neišplauti indai. Kai jauti, jog visiems nusispjauti, kad tu iki antros valandos nakties tvarkei skalbinius.

Aš žinau, ką reiškia sėdėti automobilyje ir verkti, padėjus galvą ant vairo. Arba užsirakinti vonioje, paleisti vandenį ir tyliai verkšlenti, apsimetant, kad tai vanduo kelia šitą triukšmą.

Aš žinau, kaip kartais norisi viską mesti ir kuždėti (arba šaukti): „Aš daugiau negaliu! Aš nesusidorosiu! Aš nebeturiu jėgų!“

Žinau, kaip tai būna. Nes pati tai patyriau.

Pamenu, kaip sėdėjau vonioje, susiėmusi rankomis galvą ir galvojau: „Nebenoriu daugiau, nebegaliu daugiau, nesusidoroju aš su ta motinyste, nieko nespėju, ir man jau į viską nusispjauti“.

Aš irgi buvau pasirengusi viską mesti. Dėl to turiu teisę jums pasakyti: čia ir dabar jūs reiškiate kur kas daugiau, negu galite pačios įsivaizduoti.

Jūs, jūsų gyvenimas, jūsų balsas, jūsų pasiaukojimas.

Sunkių dienų bus ir toliau. Ir sunkių savaičių. Ir mėnesių. Bet jūs su tuo susidorosite, ir jėgos atsistatys.

Susikaupkite, jūs tai galite. Pasižiūrėkite į akis savo vaikams ir pasakykite jiems, kaip stipriai juos mylite – nors jie ir atsikalbinėjo visą rytą. Jūs vis tiek juos mylite – besąlygiškai.

Pritepkite jiems mėgstamų sumuštinių. Supjaustykite obuolį. Tegu geria sultis per šiaudelį. Nuvežkite juos į mokyklą.

Viską mesti – reiškia sustoti. Nesustokite.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.