Kai tik sulauksite 33 metų, pradėsite virsti savo mama

O juk taip stengėmės nekartoti jų klaidų!

Tyrimas, kurį atliko britų mokslininkas Džiulianas DeSilva, parodė, kad 33 metai – tai tas amžius, kai moterys pradeda elgtis taip, kaip elgėsi jų mamos. Vyrai savo tėvus mėgdžioti pradeda sulaukę maždaug 34-35 metų.

Tyrimo metu buvo bandoma išsiaiškinti, kokiame amžiuje suaugę žmonės pradeda elgtis taip pat, kaip jų tėvai. Pavyzdžiui, pradeda vartoti tuos pačius išsireiškimus ar ima žiūrėti tas pačias TV laidas.

Buvo ištirta daugiau kaip 2000 moterų, mėgdžiojančių savo mamas. DeSilva išsiaiškino, kad 52% ėmė elgtis kaip mamos, sulaukusios 30-35 metų, o 26% moterų pareiškė, kad perėmė mamos charakterio bruožus, sulaukusios 35-40 metų. 10% moterų tvirtino, kad tik po 40-50 metų tapo panašios į savo mamas.

„Tam tikru gyvenimo momentu mes visi pavirstame savo tėvais, ir tai reikia pažymėti kaip realų faktą”. – pabrėžė Džiulianas DeSilva.

Mokslininkas mano, kad toks virsmas įvyksta dėl to, kad suaugę žmonės, susilaukę savų vaikų ir užsiimdami jų auklėjimu, pradeda atkartoti savų tėvų auklėjimo manierą ir elgesio modelius. Taip pat didelį vaidmenį vaidina amžius, kuriame moteris ar vyras susilaukė pirmojo vaiko. Vidutiniškai tai kaip tik 30 metų moterims ir 34-35 metai vyrams.

Visgi mokslininkas ragina nepanikuoti. „Aš netvirtinu, kad tapsite tikslia mamos ar tėvo kopija. Ypač jeigu, tarkime, jūsų mama kovojo su trauma, priklausomybe ar psichinėmis problemomis, ar tiesiog gyveno su pusgalviu. Jūs vis tiek visada liekate savimi”. – tikina mokslininkas.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *