Kai vyras klauso tik mamos

Nemažai moterų visą gyvenimą kariauja ir su vyru, ir su anyta, o viskas dėl to, kad vyrui mama turi didesnį autoritetą už žmoną, jis klauso tik mamos patarimų ir visuose konfliktuose stoja mamos pusėn, kaltindamas žmoną, kad toji galėtų ir nusileisti. Ką daryti, jei vyras klausosi tik mamos? Ar įmanoma kažkaip pakeisti situaciją? Ir jeigu galima – kokiu būdu?

Pradėti reikėtų nuo tiesaus klausimo: kurių galų ištekėjote už mamytės sūnelio? Juk kai draugavote, tikriausiai matėte, kad vyras tupi po jos sijonu? Tai kodėl įsivėlėte į tokius santykius? Manėte, kad greta jūsų jis pasikeis? Gaila, bet tai bene labiausiai paplitusi moterų klaida. Nepasikeis. Kitokiu netaps. Jam tai įaugę į kraują.

Mama laiku nepaleido sūnaus į laisvą plaukiojimą. Nepaleido morališkai. Nesugebėjo nukapoti totalios kontrolės, hiperglobos pančių. Ir vyras tapo priklausomas nuo jos meilės, jos nuomonės, kadangi taip prie jos priprato, kad jau negali be motinos išsiversti.

Arba yra dar vienas variantas. Ankstyvoje vaikystėje motina neskyrė jam dėmesio dėl kažkokių asmeninių priežasčių ir dabar, kai sūnus jau tapo suaugusiu vyru, moteriškė staiga atsipeikėjo ir pradėjo aktyviai dalyvauti jo gyvenime. O šitas suaugęs vyras širdyje liko mažu, meilės deficitą patyrusiu vaiku, kuriam kaip ir anksčiau trūksta mamos meilės, dėl to netgi tapęs suaugusiu savarankišku žmogumi, jis gali tapti priklausomu nuo mamos emociniame lygmenyje.

Kad ir kokia būtų priežastis jūsų atveju, prieš susiedama gyvenimą su tokiu vyru, turite dešimt kartų pagalvoti, ar esate pasirengusi atiduoti viršenybę savo šeimoje jo mamai. Jeigu ne, reiškia neverta kurti šeimos su mamytė sūneliu. Bus žūtbūtinis karas su anyta, bus barniai su vyru ir kas liūdniausia – šiame kare jis kariaus motinos pusėje. Jeigu jus tai tenkina, tada nereikia kariauti su anyta, nereikia stengtis pakeisti vyro. Tiesiog priimkite jį tokiu, kokį pamilote.

Ką daryti, jeigu jau ištekėjote? Jeigu negalite priimti situacijos ir susitaikyti su tokia padėtimi, realiai turite tik vieną variantą. Reikia jam tiesiai pasakyti, jog norite, kad jis galiausiai pasirinktų, su kuo gyvens. Jeigu su jumis, tada jam reikia išsikapanoti iš po mamos sijono ir suaugti, tapti pagaliau vyru. Jei pasirinks mamą, tai kuo jūs čia apskritai dėtos? Susirinkite daiktus ir išeikite. Būtina duoti vyriškiui suprasti, kad jeigu jis pasirinks jūsų naudai, tai visiškai nereiškia, kad jis nuo šiol išvis su mama nebendraus ir apskritai išbrauks ją iš savo gyvenimo. Visiškai ne. Tiesiog jis nuo šiol kurs savo šeimą, kurioje sprendimus priims tik du žmonės. Jis ir jūs – jo žmona. O pasakoti apie viską mamai – tai trejų metukų amžiaus vaiko, o ne suaugusio žmogaus pozicija.

Jei vyras pasirinks jūsų naudai, duokite santykiams šansą. Bet jei pasakys, kad nieko keisti nesiruošia, vienintelis būdas tapti laiminga šeimyniniame gyvenime – kurti jį su kitu žmogumi. Baisu, liūdna, skaudu, tačiau tai faktas. Vyro pakeisti ir perdaryti neįmanoma, jis gali pasikeisti tik pats, jeigu to panorės.

Kai su manimi kalbasi moterys per konsultacijas ir klausia, ką daryti, jei vyras klauso tik mamos, man iškart kyla kontrklausimas: “Ar susimąstėte, kodėl pritraukėte į savo gyvenimą būtent tokį vyrą?” Visos moterys, žinoma, purto galvas. Ir nieko nuostabaus. Žmonės apskritai labai retai analizuoja tokius dalykus ir bando ieškoti ryšio tarp priežasties ir pasekmės. O toks ryšys visada egzistuoja.

Tai štai, daugumoje atvejų mamyčių sūnelius pritraukiančios moterys pačios trokšta viską visada kontroliuoti. Ir pasaulis pradeda griauti šitą jų priklausomybę nuo kontrolės, pakišdamas vyrą, kurį jau kontroliuoja kita moteris. Gaunasi, kad nuo pat pradžių jūs elgėtės vyrišku stiliumi, o tada ir susitikote visišką savo priešingybę – vyrą, kuris elgiasi grynai moterišku stiliumi. Tik autoritetas jam, deja, ne jūs, o jo mama. Taip griaunamos idealizacijos ir nesveikos priklausomybės.

Dėl to negana duoti vyrui pasirinkti, reikia dar ir jums pačioms užimti gyvenime moterišką poziciją, o jam atiduoti vyrišką. Žmonės, gyvenantys greta mūsų, pasikeičia tada, kai pasikeičiame mes patys, yra toks dėsnis.

Todėl, jei jus kamuoja klausimas “ką daryti, jei vyras klauso tik savo mamos?”, turite pradėti mokytis elgtis santykiuose moteriškai, suteikdamos jam galimybę būti vyru. Ir tada, išgirdęs jūsų ultimatumą, jis vienareikšmiškai pasirinks jus. O gal ir ultimatumo neprireiks.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *