Kaip apsisaugoti nuo gripo

Vincento antigripinas. Plakikliu sutrinkite 700 g lietuviškų spanguolių, 500 g lietuviško medaus, 50 g kaimiškų česnakų, 50 g kaimiškų svogūnų. Taip pat sutarkuokite 20 g nuluptų laukų krienų (jei neturite, dėkite turguje pirktų jau paruoštų krienų), sumaišykite su spanguolėmis, po to įmaišykite 20 g lietuviškos bičių duonelės, 10 g lietuviško medaus žiedadulkių, 5 g šviežiai maltų garstyčių (neturite, dėkite parduotuvėje pirktų nerūgščių garstyčių), 5 g šviežiai maltų cinamonų, 1 g šviežiai maltų aitriųjų paprikų (galima sumalti kavos malūnėliu). Laikykite šaldytuve inde su dangteliu. Gerkite rytais (jei per aitru, užgerkite vandeniu) ir, kol siaučia epidemija, vakarais.

Epidemijos metu daug ir dažnai valgykite česnakų, svogūnų, šviežiai trintų krienų, ypač sveika rauginti kopūstai, pagardinti smulkiai kapotais svogūnais ir saulėgrąžų arba sėmenų aliejumi.

Būtinai padėkite savo kūdikėlių imunitetui: nakčiai sutrinkite kelias česnako skilteles į košelę ir įdėkite kūdikėliui į kojinytes nakčiai taip, kad česnakas liestų padukus.

Parėję namo iš darbo arba lauko, tuoj pat nusiplaukite rankas, suvalgykite porą šaukštų spanguolių arba bruknių. Kasdien valgykite naminės juodos ruginės duonos su naminiu sviestu, sočiai pabarstę kaimiškais česnakais.

Sveikatinantis spanguolių arba bruknių gėrimas. Sutrinkite plakikliu 500 g uogų, sutrinkite trintuve arba išspauskite 50 g česnako, sumaišykite su 100 g medaus ir taip laikykite uždarame inde šaldytuve. Geriant į 200 g vandens įplakite 50 g uogų mišinio.

Karšta arbata su imbieru. 200 g nulupto imbiero supjaustyti labai smulkiais kubeliais, 2 citrinas (220 g) gerai nuplauti, supjaustyti plonais griežinėliais, o juos dar nedideliais trikampėliais ir viską išmaišyti su 180 g medaus. Laikyti uždarame inde šaldytuve. Išeiga – 600 g. Patiekiant į stiklinę įdėti 50 g mišinio, užplikinti 150 g karšto vandens.

Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas Vincentas Sakas

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.