Kaip džiovinti skalbinius namuose, kad išvengtumėte pelėsių ir drėgmės

Žiemos mėnesiais drabužių džiovinimas patalpose gali atrodyti neįmanomas, ypač jei neturite galimybės naudotis džiovykle, o šildymas išjungtas. Siekdami padėti efektyviai išdžiovinti drabužius, ekspertai pasidalijo blogiausiu kambariu namuose, kad jų nenaudotumėte, kai norite džiovinti skalbinius.

Anot „Bed Kingdom“, daugelis žmonių savo šlapius skalbinius džiovina per naktį miegamuosiuose, nes gyvena mažose erdvėse arba neturi kitos išeities.

Tačiau tai gali sukelti keletą problemų, tokių kaip pelėsis ir drėgmė, taip pat daugybė kvėpavimo problemų.

„In The Wash“ skalbinių ekspertai sakė: „Drėgmės pripildytų skalbinių laikymas gyvenamosiose patalpose ne tik skatina pelėsių ir drėgmės atsiradimą, bet ir gali sukelti kvėpavimo problemų, o šlapi skalbiniai taip pat gali būti šiek tiek prasmirsti.

Miegamasis yra vienas iš kambarių, kuriame praleidžiate daugiausiai laiko. Atsižvelgiant į tai, kad šlapi skalbiniai skatina pelėsių augimą, drėgmę ir galimas sveikatos problemas, būtų geriau, kad jie nebūtų patalpoje, kurioje praleidžiate daug laiko“.

Taip pat sunku vėdinti miegamąjį, nes jame nėra ištraukimo ventiliatorių, o atsidarius langą, gali būti šalta.

Ekspertai pridūrė: „Skalbinių džiovinimas tokioje blogai įrengtoje aplinkoje gali padidinti tikimybę įsiveisti pelėsiui.

„Savo ruožtu tai gali sukelti rimtesnių sveikatos komplikacijų miegamojo naudotojui, drėgmė gali sukelti keletą struktūrinių problemų miegamajame, o problemų sprendimas gali būti brangus“.

Bed Kingdom rekomendavo investuoti į sausintuvą, jei nuspręsite išdžiovinti drabužius miegamajame, nes tai padeda palaikyti sveiką orą.

Ekspertai paaiškino: „Nedžiovinkite drabužių ant radiatorių, jie gali sukelti jūsų namuose pelėsių susidarymą ir sukelti alergiją ar net plaučių problemas.

Jie taip pat sulaiko šilumą, todėl jūsų namai neįšyla, todėl šildymo dirba intensyviau, todėl jums kainuos daugiau. Oro ventiliatorius priešais oro drėkintuvą sunaudoja daug mažiau energijos“.

Kad išvengtumėte visų šių problemų, geriausia šlapius skalbinius dėti į mažiau nenaudojamą patalpą, tam skirtą skalbyklą arba, jei įmanoma, garažą.

Jei neturite laisvo kambario, kitas geriausias pasirinkimas yra kambarys, kurį naudojate retai – šlapius drabužius padėti ant džiovinimo stovo.

Skalbimo profesionalai tęsė: „Tai reiškia, kad džiūstantys drabužiai nebus veikiami drėgmės ir galėsite uždaryti dureles, kad išlaikytumėte šilumą arba paskatintumėte oro srautą laikydami atidarytą langą“.

Žmonėms, gyvenantiems mažoje erdvėje, džiovyklę pastatykite kuo arčiau šilumos šaltinio, kad skalbiniai greičiau išdžiūtų ir, jei įmanoma, laikykite uždarytas duris.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *