Kaip išsaugoti šeimą?

Kurdama šeimą, kiekviena pora siekia laimės visam gyvenimui. Tačiau dėl pačių įvairiausių priežasčių laimė neateina. Gyvenimo patirtis byloja, kad galima sukurti tokias sąlygas kiekvienam sutuoktiniui, kurios leis jaustis laimingam šeimoje, kai bus patenkinti poreikiai ir vykdomi visi reikalavimai. Panagrinėkime rekomendacijas, leisiančias tapti laiminga šeima.

Pirma. Būtina skaitytis su savo antrosios puselės nuomone. Nereikia manyti, kad jūsų nuomonė ideali ir vien tik ji teisinga. Skirtingos nuomonės apie tą patį dalyką – ne negatyvas. Šeimoje nėra nei nugalėtojų, nei nugalėtųjų, tiesiog reikia surasti optimalų sprendimą šeimos labui. Be to, po tokių diskusijų, netgi labai audringų, sutuoktiniai turi ir toliau kartu valgyti bei miegoti.

Antra. Kartais nutinka įvykiai, galintys jus įskaudinti. Tačiau kiekvienas žmogus gali suklysti, idealių žmonių nebūna. Dėl to reikia mokėti atleisti ir pamiršti. Nereikia kaupti ir sandėliuoti savyje negatyvo, kuris galiausiai sugriaus šeimą.

Trečia. Bėgant metams, fizinis patrauklumas mažėja. Su tuo reikia skaitytis. Tikra meilė nuo įsimylėjimo skiriasi tuo, kad ji nepriklauso nuo fizinių ypatumų, jos pagrindas – dvasinės savybės: nesavanaudiškumas, susitaikymas, kantrybė, gerumas.

Ketvirta. Negalima perauklėti žmogaus. Charakterį lemia pati žmogaus esmė ir prigimtis, o ją sulaužyti be galo sunku. Dėl to į žmogų žvelgti reikia kaip į tokį koks jis yra. Kitaip prasidės kova ir santykiams ateis galas.

Penkta. Būtina skaitytis su sutuoktinio/sutuoktinės įpročiais. Pavyzdžiui, moteris įpratusi prie idealios švaros ir tvarkos. O jis neorganizuotas ir aplaidus. Sprendžiant problemą, būtina ieškoti kompromiso, pagrįsto tarpusavio pagarba. Nuolatiniai skandalai šia tema sugriaus šeimą.

Šešta. Labai svarbus laimingos šeimos faktorius – pagarba antrosios pusės tėvams, giminaičiams, draugams. Negalima griauti daugybę metų kurtų šeimyninių ir draugiškų santykių. Sutuoktiniai bus dėkingi vienas kitam už tai.

Septinta. Niekada nekeršykite. Šio reiškinio negatyvas persmelks visus jūsų santykius ir už tai galite sumokėti labai didelę kainą. Be kartėlio nieko daugiau nebeliks.

Aštunta. Niekada nelyginkite savo antrosios pusės su kitu žmogumi. Tai visada sukelia nusivylimą ir abejones, ar teisingai pasirinkome gyvenimo draugą.

Devinta. Niekada nesivadovaukite patarimais iš šalies. Tėvai, giminaičiai, draugai gali turėti savo nuomonę. Kišimasis į jūsų šeimos santykius baigsis pražūtingomis pasekmėmis. Dėl to svarbu priimti sprendimus, remiantis asmenine patikima informacija.

Dešimta. Svarbu, kad šeimoje nebūtų iki galo neišsakytų žodžiu, svarbus skaidrumas visose sferose. Tačiau reikia skaitytis su faktu, kad kiekvienas žmogus gali turėti paslapčių. Tai neturėtų negatyviai veikti šeimyninių santykių.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *