Kaip išvengti konfliktų santykiuose

Idealių santykių nebūna. Tačiau išsiaiškinus šeimyninio gyvenimo subtilybes ir niuansus galima minimizuoti konfliktus, o jeigu jie jau kilo – pakankamai greitai ir paprastai išspręsti iškilusias problemas. Šeima – labai sudėtingai organizuota sistema, kurioje vyras ir žmona yra visų pirma partneriai, jiems tenka gyventi kartu, atsižvelgiant į vienas kito interesus ir įpročius. O ieškoti kompromisų ir vengti konfliktų turėtų visų pirma moteris.

Iš kur atsiranda konfliktai?

Kiekvienas žmogus gyvendamas sukaupia tam tikrą patirtį, susiformuoja sau konkrečius įpročius ir įsitikinimus, kurie gali sukelti nepatogumų kitiems. Tai gali būti bet kokia smulkmena – išmėtytos kojinės, neužsukta dantų pastos tūbelė, ypatinga kalbėjimo maniera ir t.t.

Su visais šiais trūkumais tenka taikytis visiems šeimos nariams be išimties, o tam reikalinga didžiulė kantrybė. Moterys kaip niekas kitas pajėgios “suapvalinti kampus” ir priimti savo vyriškį tokiu, koks jis yra. Juo labiau, kad ir ji pati greičiausiai neideali ir jos vyras irgi užmerkia akis į jos trūkumus.

Kad ir kaip stengtumėtės vengti konfliktų, jų vis tiek bus. Dėl to labai svarbu suprasti, kaip sumažinti jų galimas pasekmes, gyventi taikoje ir tarpusavio supratime.

Visų pirma nereikia įžeidinėti partnerio, kad ir kaip jis jus būtų supykdęs – toks elgesys jūsų nepuošia ir niekaip nepadeda spręsti problemų.

Nereikia kelti balso – įrodyta, kad riksmų vyrai nesuvokia, dėl to ir rėkauti paprasčiausiai beprasmiška. Žymiai efektyviau ramiai išsakyti savo nepasitenkinimo priežastis, šitaip bus išsaugotas jūsų pačios orumas, pademonstruota elementari išmintis.

Niekada nepriminkite anksčiau padarytų partnerio klaidų – tai jį tik supainios, jis paprasčiausiai nesupras, ko jums iš jo reikia. Spręskite problemas nuosekliai. Atsirado problema, išsprendėte ir palikote ją praeityje.

Nelaikykite savyje pykčio ir nuoskaudos, geriau iškart išsakykite viską, kas jus neramina ir kas kelia jums diskomfortą. Tiktai prieš pradėdama kalbėti, nepamirškite suskaičiuoti iki dešimties, o tada ramiai viską išsiaiškinti.

Mylėkite vienas kitą ir atleiskite vienas kitam. Bet kokia užslėpta nuoskauda “ėda” santykius iš vidaus, nepasitenkinimas savo antra puse kaupsis tarsi sniego kamuolys. Susitaikę, paleiskite situaciją ir leiskite laiką drauge – pažiūrėkite filmą, nueikite pasivaikščioti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *