Kaip neverkti pjaustant svogūnus, pataria specialistai

Šis dilgčiojimo pojūtis akyse yra naudingas svogūnams, sakė maisto mokslininkė ir „YouTube“ kanalo „Abbey the Food Scientist“ vedėja daktarė Abbey Thiel.

„Tai iš tikrųjų yra augalo apsaugos mechanizmas, neleidžiantis jo valgyti“, – sakė Thielis. Ji pridūrė, kad daugelis augalų turi būdų, kaip netapti pietumis, pavyzdžiui, spygliai ar kartus skonis.

Svogūnų gynyba kyla iš jo ląstelių struktūros, kuri turi skirtingus skyrius, skirtus atskiroms medžiagoms, kurios gali sukelti reakciją, sakė ji.

Kai pažeidžiate tas ląsteles, pvz., peiliu, fermentas ir aminorūgštis susijungia, kad susidarytų sieros junginiai ir kiti fermentai, kurie siunčia garus į orą ir galiausiai į akis, sakė dr. Bryanas Quoc Le, fakulteto mokslinis bendradarbis.

„Reagavus su mūsų akių drėgme, susidaro nedideli kiekiai sieros rūgšties, kuri dirgina rageną ir sukelia ašaras“, – el. paštu sakė Thielis.

Naudokite ventiliatorių

Puikus būdas sumažinti ašarų susidarymą pjaustant svogūnus yra šalia jūsų pastatyti ventiliatorių, kuris išpučia orą šalia daržovės, sakė Thielis.

„Tokiu būdu vėjas nuneša molekules, kurios paprastai patenka į jūsų akis ir sukelia ašaras“, – sakė ji.

Apsaugokite akis akiniais

Taip, jie atrodo niūriai, bet akiniai yra patikimas būdas, sakė Thielis. Jie apsaugo jūsų akis nuo ore esančių molekulių, sakė ji.

Atvėsinkite tą svogūną

Taip pat gali padėti šaldytuvas, šaldiklis arba dubuo su lediniu vandeniu, sakė Le.

Šaldymas, kaip ir mikrobangų krosnelėje, gali pakeisti svogūno tekstūrą, todėl naudokite šį metodą tik tada, kai gaminate, pavyzdžiui, sriubą, sakė jis.

Svogūnų laikymas šaldytuve gali susilpninti jų skonį, sakė Le. Vietoj to, svogūnus laikykite vėsioje, sausoje vietoje ir maždaug 20 minučių, kol atėjo laikas pjaustyti, padėkite į šaldytuvą arba į šaltą vandenį, sakė jis.

Padidinkite šilumą

Karštis gali padėti sumažinti garus, todėl prieš pjaustydami svogūną galite pakepti jį mikrobangų krosnelėje, sakė Le.

Priklausomai nuo svogūno dydžio, tai turėtų trukti nuo 30 sekundžių iki kelių minučių, pridūrė jis.

Tačiau Le rekomenduoja tai daryti tik tuo atveju, jei gaminate kažką, kur svogūno tekstūra nėra tokia svarbi, nes mikrobangų krosnelė gali sutrikdyti svogūno traškumą.

Įpilkite rūgščių

Rūgštys, dedamos į jūsų svogūnus, gali padėti sumažinti akių perštėjimą ir pagerinti skonį, sakė Le.

Jis sakė, kad fermentas, paverčiantis aminorūgštis svogūnuose, kad sukeltų dilgčiojimą, gerai veikia esant tam tikram pH diapazonui. Rūgštis, tokia kaip citrina ar actas, sulėtins fermento, kuris gamina garus, sukeliančius ašaras, gamybą.

Svogūnų ašaras sukeliančio fermento lėtėjimas turi dar vieną privalumą- jis išlaiko nepakitusią aminorūgštį, kuri recepte suteikia svogūnui skonį gerinančią savybę, sakė Le.

Užkąskite duonos

Ar naudinga laikyti duonos gabalėlį ar skrebutį burnoje, kad išvengtumėte verkimo ar sustabdytumėte ašaras? Sunku pasakyti, sakė Le, kuris taip pat yra „150 atsakytų maisto mokslo klausimų“ autorius.

Kai kuriems žmonėms gali atrodyti, kad šis metodas sumažina dilgčiojimo ir ašarojimo jausmą, tačiau jis nėra toks, kuriuo galite pasikliauti kiekvieną kartą, – sakė jis.

Le sakė, kad nėra tikras dėl šios teorijos. Tai gali būti duona, sugerianti garus, arba tai gali būti psichologinis veiksnys, sakė jis.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *