Kaip pakeisti artimuosius?

Santykiai su artimaisiais – amžina tema, aktuali kiekvienam žmogui. Įmanoma pakeisti artimuosius ar ne?

Gyvendami su žmogumi daug metų, mes priprantame prie to, kokie yra jie ir kokie esame mes. Tačiau būna momentų, kai jaučiame, jog toliau taip tęstis negali. Priežasčių gali būti pačių įvairiausių:

  • Konfliktai šeimoje;
  • Priekaištai ir pretenzijos vietoje atviro ir nuoširdaus bendravimo;
  • Tarpusavio priklausomybė…

Taigi, jūs supratote, kad toliau taip gyventi nenorite. Kas tokiu momentu šauna į galvą? Savaime aišku, susiformuoja planas, kaip pakeisti artimuosius, paversti juos žmonėmis, kurie:

  • Jus palaikys ir vertins;
  • Padės ir priims pagalbą;
  • Nemanipuliuos;
  • Tikės mūsų sugebėjimais;
  • Mylės.

Neskubėkite įgyvendinti šių planų, jie jau iš anksto pasmerkti žlugimui. Kad ir kaip skaudu būtų tai suvokti, tačiau artimų žmonių pakeisti neįmanoma. Jie ims priešintis jūsų pastangoms, santykiai kuo toliau, tuo labiau blogės.

„Penktus metus stengiuosi pakeisti vyrą. Jis pernelyg inertiškas santykiuose, iš jo nesulauksi jokios iniciatyvos” – skundžiasi moteris.

Nejaugi teks susitaikyti su tuo, ką turime? Visiškai nebūtina. Norint pradėti santykių transformavimą, būtina susikoncentruoti į save. Darbas su nuostatomis ir įsitikinimais, emocijomis ir jausmais, kurių iškart negalime suvokti – puiki pradžia globalioms permainoms.

Pamatę jūsų pokyčius, artimi žmonės sunerims. Tai natūrali reakcija, ji būdinga daugumai žmonių. Juk visą gyvenimą elgėtės vienokiu būdu, o dabar staiga ėmėte elgtis visai kitaip. Tiesą sakant, tapote visiškai kitu žmogumi. Tai kelia potencialią grėsmę jūsų artimiesiems, juk jie dabar nežino, ko iš jūsų tikėtis.

Jie netgi gali mėginti sugrąžinti jus atgal į tuos rėmus, prie kurių jie priprato per daugelį metų. Tai nereiškia, kad jie jūsų nemyli. Jie paprasčiausiai bijo. Tačiau, laikui bėgant, artimieji irgi pasuka permainų linkui.

„Priėmiau vyrą tokiu, koks jis yra, nuoširdžiai demonstruoju meilę ir rūpestingumą. Neseniai pastebėjau, kad ir jis pradeda keistis. Rodo daugiau dėmesio, tapo jautresnis. Beprotiškai džiaugiuosi šiais pokyčiais”. – pasakoja kita moteris.

Čia svarbu nevertinti einamosios santykių situacijos. Neplanuoti tolimesnio vystymosi. Viskas, ko jums reikia – sekti ir stebėti, kas vyksta tiesiog dabar. Kaip jaučiatės „naujuose” santykiuose? Ką jaučiate? Kuo nepatenkinta? Kaip reaguoja artimieji?

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *