Kaip suprasti, kad jūsų vaikas bus laimingas gyvenime, jei jam kol kas tik penkeri metai

Geri tėvai vaikui – ne draugai. Geri tėvai – ne tie žmonės, kurie gali viską nupirkti. Geri tėvai – ne tie žmonės, kuris perskaitė dešimtis knygų apie auklėjimą ir bando pritaikyti tai gyvenime. Geri tėvai – tai žmonės, užauginę vaiką, kuris turi kelis svarbiausius bazinius įgūdžius.

Jei iki 5 metų išugdėte šiuos vaiko įgūdžius, reiškia, esate nuostabūs tėvai.

Baziniu kriterijumi, parodančiu, kiek jūsų vaikas bus sėkmingas ir adaptyvus suaugusiame gyvenime, priimta laikyti štai tokį rodiklį.

Pažiūrėkite, ar nori su jūsų mažuoju žaisti kiti vaikai. Tai lengva nustatyti. Praleiskite valandą su juo žaidimų aikštelėje, ir užuot spoksoję į telefoną, stebėkite ir vertinkite, kaip jūsų įpėdinis bendrauja su kitais vaikais.

Kodėl tai svarbu? Visi tie šiandien aikštelėje krykštaujantys mažyliai užaugs ir taps suaugusiais. Jūsų vaikas gyvens suaugusiųjų pasaulyje būtent su šiais žmonėmis. Po 20 metų šie žmonės iš vaikų aikštelės: dirbs, draugaus, ginčysis su jūsų vaiku. Ir tai, kaip jis reaguos į pasaulį, mažai skirsis nuo to, ką matote dabar.

Užduokite sau klausimą „Kiek laimingas bus mano vaikas, jeigu: turės daug draugų, mokės tartis ir bendrauti su kitais, bus pakankamai linksmas ir kūrybingas, kad kiti trokštų su juo bendrauti .

Jei pastebėjote visas šias savo penkiamečio vaiko savybes, esate puikūs tėvai! Jūs viską padarėte teisingai.

O jeigu kiti vaikai nenori žaisti su jūsiškiu, jūs kažką padarėte neteisingai. Vaikai gali bijoti jūsiškio. Jūsiškis gali bijoti kitų ir vengti bendrauti. Jūsų vaikas gali būti agresyvus arba pernelyg kaprizingas. Patys įvertinkite, ar šios savybės naudingos, žaidžiant su kitais vaikais.

Kvailiausias dalykas, kurį galite padaryti – pasakyti savo vaikui kažką panašaus į: „Šiandien tu blogai žaidei su vaikais. Kitą kartą būk linksmesnis”, arba „Mažyli, tu labai agresyvus. Ateityje tai gali tapti problema”. Jis yra vaikas. Ir būtent jūs jį taip užauginote. Turėdamas vos penkis metukus, jis apskritai nėra dėl to kaltas.

Ar galima tai ištaisyti? Būtina mėginti. Jei norite, kad vaikas būtų laimingas ateityje. Bet jeigu jums rūpi tik pažymiai ir perspektyva įstoti į universitetą, kurį jam jau parinkote, laužykite jo gyvenimą toliau. Tai bus labai išsilavinęs, protingas ir giliai nelaimingas žmogus.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *