Kaip suprasti vyrą

Visos moterys norėtų žinoti, kaip suprasti savo vyrą: kodėl jis kartais tyli ir nerodo jokių emocijų, kodėl atrodo, kad jis nedėmesingai klausosi ar jam apskritai nerūpi jo moteris? Vyrai ir moterys labai skirtingi. Ir nesusigaudymas mylimo žmogaus psichologijoje kartais gali sugriauti harmoniją ir pačią santuoką.

Rūpestingumas ir supratimas

Kiekvienai norisi, kad greta būtų rūpestingas ir suprantantis vyras. Rūpestingumas moterišku supratimu – tai dėmesys partnerės gyvenimui, kiekvienam jos poelgiui, kiekvienai problemai. O supratimas – kai vyras supranta moterį iš pusės žodžio, pusės užuominos. Tačiau vyrų prioritetai santykiuose visai kiti, o svarbiausias iš jų – pasitikėjimas. Ir ne šiaip pasitikėjimas, o šimtaprocentinis.

Labai paplitusi moterų klaida – mėginti savo pavyzdžiu parodyti vyrui, kaip reikia elgtis santykiuose.

Įsivaizduokite situaciją. Paprašėte vyro pagaminti vakarienę ar nuvesti vaiką į darželį. Ir užuot patikėjusi jam šiuos darbus, pradedate skambinėti kas pusvalandį ir tikrinti, ar teisingai jis viską daro, ar šiltai aprengė vaiką, ar nepridegino vištos.

Kaip suprasti vyrą tokioje situacijoje? Jums atrodo, kad tokiu įkyrumu rodote jam savo rūpestį? O vyras suvokia tai kaip nepasitikėjimą ir pastangas kontroliuoti kiekvieną jo žingsnį. Jūs tarsi sakote: aš tavimi nepasitikiu, netikiu, kad esi pajėgus susidoroti savarankiškai.

O vyrui būtina jausti ir žinoti, kad tikite juo.

Liguista moters manija tikrinti ir kontroliuoti erzina vyrą. Ir galiausiai jis neišlaiko, prasideda kivirčai. Moteris nesupranta priežasties ir baisiai įsižeidžia dėl visiškai nepelnytos, jos manymu, vyro agresijos savo adresu.

Stresas

Kai užgriūna problemos, ar tai būtų viršininko savivalė darbe, ar buitinis barnis su artimu žmogumi, moteris pirmiausiai puola dalintis pergyvenimais su tais, kuriais pasitiki – draugėmis, mama, seserimi. Šitaip problema tarsi sumažėja, klausytojos ją paguos ar netgi duos vertingų patarimų.

Vyrų pasaulyje taip nedaroma. Jeigu vyrui iškyla problema, jis dažniausiai linkęs pabūti kurį laiką vienumoje, kad galėtų ramiai apgalvoti problemą ir galimus jos sprendimo būdus. Ar bent jau prablaškyti su nemalonumais susijusias mintis ir psichologiškai nuo visko pailsėti.

Dėl to suteikite vyrui galimybę pabūti vienam su savimi ir jis bus už tai jums be galo dėkingas.

Tokiose situacijose nereikia mėginti provokuoti vyro išsikalbėti. Išsikalbėti jam nereikia, jis vyras. Palikite jį kurį laiką ramybėje ir jis tai įvertins kaip aukščiausio laipsnio supratimą ir rūpestingumą iš jūsų pusės.

Svarbu! Jei vyras visgi nutarė paprašyti jūsų patarimo, tai gali reikšti vėlgi aukščiausio lygio pasitikėjimą jumis ir didžiulę pagarbą. Patarimų vyrai prašo itin retais atvejais – tik tada, kai išties jaučia, jog patys tikriausiai nesusidoros. Ir kai jaučia didžiulę pagarbą kitam žmogui, jo patirčiai ir žinioms.

Vienatvės santykiuose pojūtis

Nuolatinį dėmesį iš mylimųjų pusės mes suvokiame kaip jausmų reiškimą. Tačiau vyrams būtina turėti daugiau veiksmų laisvės ir erdvės, dėl to jų prisirišimas – tai labai banguojantys jausmai savo išrinktajai. Potvyniai ir atoslūgiai.

Tikriausiai pastebėjote, kad kartais vyras emociškai nutolsta nuo jūsų, kartais netgi nelabai nori susitikti. O po kurio laiko sugrįžta ir apgaubia meile.

Vyrams svarbu pabūti kurį laiką vieniems su savimi, kad atkurtų savo ribas. Yra ir kitų priežasčių, dėl kurių vyrai kartais atvėsta.

Jeigu jūsų santykiuose šiek tiek atvėso jausmai – nepanikuokite. Tai tik laikina pauzė. Praeis šiek tiek laiko ir vyras su grįš su dar stipresniais jausmais. Jei tik, žinoma, esate pajėgi ramiai ištverti jo atvėsimo laikotarpį.

O atsiradusį laisvą laiką galima praleisti su didele nauda sau – susitikti su draugėmis, prisiminti senus pomėgius ar tiesiog pasižiūrėti gerą serialą. Iš pradžių, žinoma, bus nelengva. Taip ir knietės išjudinti vyrą, išprovokuoti jam kokius nors jausmus. Kankinsitės, kabinėsitės, reikalausite, lauksite… Paleisite į darbą daugybę ginklų iš savo moteriško arsenalo. Bet jeigu ištversite bent kelias dienas, noras išjudinti vyrą nusilps ir galima bus po truputėlį persijungti į savus reikalus.

Nebijokite periodiško jausmų atvėsimo, tai natūralus, įgimtas visų vyrų poreikis.

Konkretumas ir tikslumas

Pats didžiausias ir akivaizdžiausias skirtumas tarp vyrų ir moterų – požiūris į pasaulį, pats pasaulio matymas.

  • Moterims gyvenimas – tai jausmai, emocijos, pojūčiai;
  • Vyriškas pasaulis – tikslus apskaičiavimas, tikslumas, judėjimas tiesia linija.

Vyrai nesuvokia moteriškų užuominų vien todėl, kad suvokti jie gali tik faktus. Jeigu jis jūsų nesupranta, reiškia, blogai išsakėte mintis, netiksliai „painstruktavote”, neaiškiai išsakėte savo norus. Jeigu norite, kad judviejų santykiai būtų kupini tarpusavio supratimo, nevartokite bendraudamos užuominų. Vyras jus geriau supras, jeigu tiesiai pasakysite, ko norite.

Tarpusavio nesupratimas moteriai kelia visiškai nepagrįstas nuoskaudas. Pradedate laikyti vyrą bejausmiu arba idiotu. O vyras laiko jus kvaila višta, nes jam akivaizdu, jog pati nežinote, ko norite ir savo neaiškiomis, nesuprantamomis užuominomis paprasčiausiai knisate smegenis.

Problemų sprendimas

Taip susiklostė, kad vyrams svarbu jaustis lyderiu, vedliu. Dėl to svarbiausius sprendimus santykiuose jiems gyvybiškai svarbu priimti savarankiškai.

Suteikite savo vyriškiui šią galimybę – pasijausti svarbiu ir reikšmingu jūsų akyse. Tai viena iš tarpusavio supratimo santykiuose sudėtinių dalių.

O moteriai kartais svarbu, kad vyras pripažintų jos reikšmingumą santykiuose. Ir pasipila kvailos frazės, tokios kaip „Aš gi tau sakiau! O tu manęs nepaklausei!” Išmintinga moteris nukreipia vyro mintis konkretaus sprendimo linkui ir niekada nespręs problemos už vyrą ir juo labiau neprimins, jog tai ji patarė taip padaryti. Pasitikėjimas vyro sprendimais suteikia jam jėgų ir noro žengti į priekį, būti atsakingam.

Visi žmonės klysta, ir vyrai ne išimtis. Tik nereikia jiems dėl to priekaištauti. Emocijų apkvaišintos moterys neretai barnio metu išvardina visas vyro klaidas, kad kuo skaudžiau jam įgeltų. Tačiau jis ir pats puikiausiai žino, kur ir kada susimovė. O šitoks peilis, įbestas į nugarą mylimos moters ranka, palieka itin gilias žaizdas širdyje. Įsijungs gynybinė reakcija su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis moteriai ir apskritai santykiams.

Moteris kartais neturi jėgų ištverti skausmo ir iškart siekia sugrąžinti patirtą negatyvą vyrui. O mums, moterims, vertėtų išmokti suvirškinti skausmą ir tik tada grąžinti jį artimiesiems. Niekas nesako, kad reikia tyliai kentėti. Kalbėti reikia, kalbėti tiesiog būtina, tačiau tik tada, kai skausmas priimtas ir išgyventas, kai galite kalbėti apie jį ramiai.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *