Kaip “suremontuoti” vyrą?

Jis visą laiką drybso ant sofos ir nieko nedaro. Na taip, dirba… Ir viskas. Namuose nepadeda. Lentynos pakabinti ištisus metus neprisiruošia. Nieko nenori. Bandau jį kažkaip motyvuoti – jokių rezultatų. Nežinau, ką su juo daryti…

Manau, daug kam teko girdėti tokių skundų.

Iš esmės tai ne kas kita, kaip prašymas suremontuoti “sugedusį” sutuoktinį. Sakykite, ką reikia padaryti, kad tas daiktas vėl normaliai veiktų.

Ir tai, žinoma, utopija, fantazijos. Neįmanoma perdaryti žmogaus prieš jo valią. Galima visą gyvenimą kentėti, laukti ir tikėtis, kad jis pasikeis. Nes juk jį patį ši situacija pilnai patenkina.

O ko netenkina situacija? Žmonos. Štai jai, žmonai, ir reikia aiškintis, kas per situacija, iš kur ji atsirado.

Koks buvo sutuoktinis iki santykių ir pačioje jų pradžioje? Kitaip sakant: jis pas jus toks “sugedęs” jau iš pradžių atėjo, ar gyvendamas su jumis sulūžo?

Kiekvienas žmogus – tai jau “gatava” asmenybė, o ne koks nors pusfabrikatis. Jeigu pradėjote gyventi su jokios iniciatyvos nerodančiu vyru, tai iš kur jūs ištraukėte, kad judviejų santuoka sugebės magišku būdu jį akimirksniu pakeisti ir paversti kitu žmogumi? Susituoks su jumis ir ims rodyti pašėlusią iniciatyvą, prisiims atsakomybę ir t.t.

O štai jeigu jis prieš tai buvo aktyvus, iniciatyvus, o laikui bėgant viso to neliko, tai: prisiminkite, kada jis prarado iniciatyvą. Kaip vyko šis procesas? Kokiu momentu jis atsikratė atsakomybės ir švelniai užkrovė ją jums? Ir kodėl jūs tą atsakomybę iš jo priėmėte?

Pasiaiškinimai ir atsikalbinėjimai, atseit, aš neturėjau pasirinkimo, buvau priversta – neatitinka realybės. Pasirinkimas, kaip ir išeitis, egzistuoja visada. Čia tik viena klausimas: kodėl tai pasirinkote?

Gal jums artimas kontroliuojančio ir nepakeičiamo žmogaus vaidmuo?

Kai visa tai išsiaiškinsite, užduokite sau dar vieną klausimą: kaip galėčiau pakeisti situaciją? Pradžiai, pavyzdžiui, galima liautis daryti tai, kas neduoda efekto. O taip pat sąžiningai išsiaiškinkite savo vaidmenį, kurį suvaidinote, kad problema iškiltų. Kur jūs galėtumėte daugiau neberodyti iniciatyvos ir nekontroliuoti?

Prisiminkite momentus, kai sutuoktiniui tekdavo aktyvizuotis ir apgalvokite situacijas, kurios gali duoti panašų efektą.

Būkite pasiruošusi susitaikyti su faktu, kad nežiūrint į jūsų pastangas, vyras vis tiek pasirinks nieko nedaryti. Jūsų pačios pasirinkimas šiuo atveju: priimti jį tokį, koks yra, arba… Priimti kitą sprendimą.

Jūs visada turite pasirinkimą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *