Kaip sustabdyti kivirčus santykiuose: psichologas pateikė 5 svarbius patarimus

Laiku nenutraukus ginčo ir neperėjus prie ramaus pokalbio, santykiai gali nutrūkti.

Būtent ginčai dažnai sugriauna šilčiausius santykius.

Dažniausiai šių ginčų objektas nėra vertas abipusių įžeidinėjimų, kuriuos sukelia tokie konfliktai.

Leslie Doares, terapeutė, kuri specializuojasi padėdama poroms gerinti santykius santuokoje, kalbėjosi su „Yourtango” apie svarbias psichologines technikas, padedančias sumažinti žalą kivirčo metu ir nuoširdžiai susitaikyti po jo. Pateikiame jos svarbiausius patarimus:

Jei jaučiatės supykęs, pasistenkite suprasti, kodėl partnerio žodžiai ar veiksmai sukėlė šią emociją ir kaip užkirsti kelią situacijai pasikartoti ateityje.

Nesutelkite dėmesio į partnerio reakcijas. Paprastai abipusės nuoskaudos kyla ne dėl pagrindinės kivirčo priežasties, o dėl abipusės perdėtos emocinės reakcijos.

T. y. į partnerio žodžius, kurie galėjo pasirodyti įžeidžiantys. Psichologas pažymi, kad šiuo metu atmintis ir suvokimas gali jus apgauti.

Jums gali atrodyti, kad per kivirčą partneris pasakė kažką pernelyg įžeidžiančio ir neteisingo. Tiesa ta, kad dažnai tai yra klaidinga atmintis, kuri susiformavo dėl jūsų emocinės būsenos.

Štai kodėl verta ieškoti pradinės problemos sprendimo, o ne bandyti išsiaiškinti, kas yra auka ir kas buvo neteisus.

Supraskite, kad jūsų partneris gali suvokti situaciją visai kitaip nei jūs. Iš dalies tai yra pačios pagrindinės priežasties įžvelgimas.

Atminkite, kad įrodyti savo teisumą nėra jūsų tikslas kalbantis su partneriu. Tada galėsite aptarti pačią problemą, o ne savo reakcijas į ją.

Nustatykite, kas vyksta. Tai visada verta turėti omenyje. Jei su partneriu dėl ko nors nesutariate, jums nereikia pagrįsti savo pozicijos, nes ji visada yra subjektyvi – pagrįsta jūsų gyvenimo patirtimi ir charakteriu.

Taip pat nėra prasmės neigti partnerio pozicijos

Sutelkite dėmesį į tai, kaip situaciją padaryti priimtiną jums abiem.

P.S. Pokalbiai yra neatsiejama bet kokių santykių dalis ir gali būti pagrindinis veiksnys, stiprinantis partnerių ryšį.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *