Kaip teisingai gerti rytinę kavą

Anot CNN, gerti kavą tuščiu skrandžiu yra nesveika. Kofeinas padidina cukraus kiekį kraujyje, o tai gali sukelti diabetą ir širdies ligas.

Mokslininkai pakvietė 29 savanorius sudalyvauti iškart trijuose eksperimentuose iš eilės. Visuose juose jie fiksavo gliukozės kiekį tiriamųjų kraujyje. Iš pradžių šie tiesiog miegojo visą naktį, nuo 23.00 iki 7.00. O pabudę pirmiausiai atsigaivino saldžiu gėrimu.

Kitą naktį savanoriams tyrėjai kas valandą siuntė SMS žinutes. Jie turėjo atsakyti į kiekvieną, todėl negalėjo normaliai išsimiegoti. Ryte žmonės išgerdavo po puodelį saldžios kavos. Trečią kartą eksperimento dalyviai miegojo irgi su pertraukomis. Bet ryte iš pradžių išbandė stiprią kavą be cukraus, o po pusvalandžio – saldintą.

Eksperimentas parodė, kad net ir po bemiegės nakties organizmas nepraranda gebėjimo reguliuoti gliukozės ir insulino kiekio. Tačiau po stipraus kavos gėrimo porcijos, cukraus lygis šokteli per pusę. Kas gali trukdyti organizmui pasisavinti angliavandenius iš maisto, teigia mokslininkai.

Todėl jie nerekomenduoja gerti kavos tuščiu skrandžiu. Pirmiausia reikia sočiai papusryčiauti, šiek tiek palaukti, o tada išsivirti stiprios kavos. Jei laikysitės šios taisyklės, kava nepakenks jūsų sveikatai. Tokiais atvejais galima išgerti tris ar keturis puodelius per dieną.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *