Kaip teisingai rūpintis vienas kitu

Psichologai yra pasirengę duoti vyrams ir moterims keletą rekomendacijų, kurios padės teisingai rūpintis vieni kitais ir gyventi laimingai.

Ieškodamas poros žmogus, kaip taisyklė, trokšta ne tik intymių santykių, bet ir dvasinio artumo, meilės, rūpesčio. Tačiau būtent pastarojoje srityje dažnai kyla problemų ir bėdų vien todėl, kad ne kiekviena moteris ir ne kiekvienas vyras iš tikrųjų sugeba be perdėto įkyrumo pasirūpinti savo antra puse.

Pirmasis patarimas

Neapgaubkite mylimo žmogaus perdėta globa. Neskambinkite kas valandą, nereglamentuokite susitikimo ar grįžimo namo laiko, nesistenkite daugiau nei vieną kartą įduoti jam į kelią pusryčių dėžutės\šaliko\kepurės ir pan., arba jeigu jūsų partneris aiškiai pasakė, kad jis to nenori.

Antras patarimas

Nesistenkite įpiršti partneriui savo skonio. Jis yra jūsų mylimiausias žmogus, tačiau jis, vis dėlto – kitas žmogus. Jei norite ką nors pasiūlyti, drąsiai siūlykite, tačiau ne daugiau kaip vieną ar du kartus. Jei kokia nors pramoga, patiekalas, aprangos stilius, televizijos laida ir pan., jūsų partneriui nepatinka, skirtingai nei jums, vargu ar situacija pasikeis nuo jūsų įkyrių reikalavimų „išbandyti ką nors naujo“.

Trečias patarimas

Nesiimkite radikalių pokyčių be partnerio sutikimo. Jei nusprendėte įtikti savo partneriui ir išgelbėti jį nuo nereikalingų rūpesčių perklijuodami bute tapetus, išmesdami senus baldus ir pakeisdami juos naujais, apgyvendindami su savimi mamą ir pan., geriau nieko šito nedaryti, kol neišsiaiškinote, kad antroji pusė sutinka.

Ketvirtas patarimas

Nepažeidinėkite partnerio asmeninės erdvės. Nesiklausykite jo ar jos pokalbių telefonu, neskaitykite žinučių ar el. laiškų. Taip pat visiškai nepriimtinas partnerio šnipinėjimas, pastangos neleisti jam ar jai bendrauti su kokiais nors žmonėmis ir visos kitos panašios „rūpestingumo“ apraiškos.

Penktas patarimas

Neskelbkite ultimatumų. Nereikėtų manyti, kad pats geriausias būdas pademonstruoti savo rūpestingumą – ultimatumo forma uždrausti ką nors „žalingo“ savo partneriui. Juo labiau, kad kartą pareiškus „arba aš, arba…“, partneris gali pasirinkti visai ne jus.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *