Kaip užgimsta meilė

Vokiečių mokslininkai atliko eilę eksperimentų, siekdami išsiaiškinti, kaip būtent tarp dviejų žmonių užgimsta meilė. Kaip paaiškėjo, vienas svarbiausių faktorių, reikalingų, kad užgimtų pakylėti jausmai, yra romantika.

Ekspertai iš Vokietijos nusprendė atidžiai ištirti šį reiškinį, analizuodami eksperimento dalyvių smegenų reakcijas. Šiuo tikslu mokslininkai atliko eilę pozitronų emisijos ir magnetinio rezonanso skenavimo seansų.

Priminsime, anksčiau mokslininkai sutarė, kad meilė susideda iš trijų komponentų: prisirišimo, lytinių santykių ir romantikos. O kai visi šie komponentai susivienija, tarp partnerių praktiškai visada įsiliepsnoja nuoširdi meilė.

Ištyrę visų tiriamųjų smegenis naudojant PET ir MRT, ekspertai nustatė, kad svarbiausias vaidmuo tenka būtent romantiškai meilei. Kaip paaiškėjo, jis kilęs iš ventralinės tegmentinės smegenų srities – ten, kur įsimylėjėliams visada yra padidėjęs neuronų aktyvumas.

Beje, panašių reakcijų pasitaiko ir pavartojusiems narkotikų. Būtent todėl mokslininkai tvirtina, kad meilės nevertėtų nuvertinti – tai itin stiprus jausmas, galintis išprovokuoti stipriausią priklausomybę.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *