Kaip vyrui pasikelti savivertę?

Kaip pakelti savivertę? Ką tokio reikia padaryti, kad iš tikrųjų patikėtum savimi ir savo jėgomis?

Vyrai, kaip taisyklė, linkę vertinti save pagal viso to, ką jie padarė, rezultatus. Kitaip tariant, pagrindinis jų gyvenimo orientyras – realūs kokios nors veiklos rezultatai, materialūs dalykai, rodantys, kad jie neblogai padirbėjo.

Akivaizdu, kad vienintelis būdas pakelti savigarbą – pasiekti puikių rezultatų. Tačiau čia yra svarbus momentas: teks pasidarbuoti. Smarkiai pasidarbuoti.

Ir kad ir ką darytumėte, kokią veiklos ir realizacijos sritį pasirinktumėte, jūs neišvengiamai darysite klaidas. Pačias įvairiausias – įvairaus pobūdžio, įvairaus masto. Jūsų idėjos triukšmingai žlugs, jūsų planai nueis po velnių – su tuo susiduria visi. Kaip reaguoti į tokias „likimo dovanas“ – štai kur klausimas.

Galite vadinti save nevykėliu, nieko nesugebančiu, apkaltinti Visatą kosminio masto neteisybe. Galite užsidaryti savyje, puoselėdami savo nuoskaudą, nusivylimą viskuo ir visais. Arba galite „išspausti“ maksimalią naudą iš kiekvienos nesėkmės ir pasistengti augti.

Kai atsistosite ant kojų po eilinio smūgio ir kritimo, vienareikšmiškai būsite stipresni ir labiau savimi pasitikintys. Jūs jau šiame etape pradėsite labiau tikėti savo gebėjimu eiti iki galo. Ir tai labai svarbus jausmas, kurį verta ugdyti savyje.

Tačiau ką daryti, jei tikslai nepasiekiami? Žengi vos du ar tris žingsnius į priekį – ir viskas subyra?!

Taip nutinka dėl tos priežasties, kad jūsų tikslai pasirodė pernelyg aukšti, nerealūs. Jūs tiesiog sumąstėte tai, ko paprastas mirtingasis realizuoti nepajėgus. Bent jau ne iš karto, ne vienu mostu.

Suprantate, kurlink suku? Sulėtinkite tempą, išsikelkite sau tikslus, kurie, jūsų suvokimu, yra daugmaž pasiekiami ir realūs. Įgyvendinkite vieną iš tokių paprastų, nesudėtingų tikslų – ir jūsų Ego iškart pasijaus labiau pasitikintis savimi. Tada ženkite dar vieną žingsnį – pajausite dar didesnį pasitikėjimą. Patikėkite, trečiasis tikslas bus pasiektas nepalyginamai lengviau ir efektyviau.

Kodėl taip yra? Jūs įgyjate sėkmingos veiklos, pasisekusio sumanymo patirties. Ir ši patirtis labai svarbi, ugdant savivertę ir realizuojant potencialą. Todėl prisiminkite ir „kaupkite“ savyje ne tik nesėkmes ir žlugimus, bet ir pasiekimus. Ir laikui bėgant jų bus ims daugėti.

Nebėkite nuo sunkumų – jie yra jūsų kelias į sėkmę ir augimą. Išnaudokite kiekvieną gyvenimo išbandymą kaip galimybę tapti stipresniam.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *