Kas ir kodėl turėtų atsisakyti obuolių?

Obuoliai yra vieni populiariausių vaisių.

Dauguma žmonių juos valgo net nesusimąstydami apie teigiamas ir neigiamas jų savybes. Vis dėlto, ekspertai įspėja, kad obuolių valgymas ne visada yra puiki mintis: tam tikrais atvejais tai gali būti net labai žalinga.

Kuo naudingi obuoliai?

Pagrindinis obuoliuose esantis naudingas mikroelementas yra kalis. Jis teigiamai veikia širdį ir palaiko normalią nervų sistemos veiklą.

Taip pat obuoliuose yra įvairių organinių rūgščių.

Obuoliuose esančios naudingos medžiagos

1) Vitaminai.

2) Folio rūgštis.

3) Geležis.

4) Magnis.

5) Ląsteliena, ir t.t.

Obuolių žala

Svarbu suprasti paprastą faktą: obuolių valgymas nesumažina alkio jausmo. Jei norite pasisotinti tarp valgių, obuoliai tikrai nėra pats tinkamiausias pasirinkimas. Dar blogiau, jei obuoliai vartojami tuščiu skrandžiu, tokiu atveju gali pasireikšti šios neigiamos pasekmės:

· kolito paūmėjimas;

· virškinimo trakto sutrikimas;

· skausmas skrandyje;

· vidurių užkietėjimas, ir t.t.

Per didelis obuolių kiekis taip pat gali sukelti šias problemas. Šiuos vaisius visada rekomenduojama valgyti saikingai.

Geriausia suvalgyti obuolį tada, kai jau pajuntate sotumą po pagrindinio valgio, nes tik tuomet šis vaisius bus naudingas.

Ar galima valgyti obuolius prieš miegą?

Obuolių nerekomenduojama valgyti prieš miegą jei sergate diabetu, arba skundžiatės virškinimo sutrikimais. Net ir mažas obuolio gabalėlis gali sukelti pilvo skausmą, diskomfortą ir kitas neigiamas pasekmes.

Ar galima užkandžiauti obuoliais?

Noras suvalgyti obuolį neretai kyla iš nuobodulio. Pavyzdžiui, jei sėdite priešais televizorių, neretai kyla noras užkandžiauti, ir tam kartais pasirenkami obuoliai.

Svarbu nepamiršti, kad toks užkandis priverčia organizmą dirbti visu pajėgumu, todėl jūsų kūnas patiria stresą. Toks įprotis ilgainiui gali sukelti medžiagų apykaitos sutrikimus. Tai gali sukelti svorio padidėjimą.

Kas turėtų visiškai atsisakyti obuolių?

Gastroenterologai primygtinai rekomenduoja atsisakyti obuolių, jei sergate gastritu ar pepsine opa. Pavojingiausi yra rūgštūs obuoliai, nes jie gali sustiprinti ligos simptomus. Jei sergate gastritu ar opalige, valgykite tik termiškai apdorotus obuolius.

Jei sergate virškinamojo trakto sutrikimais, obuoliai gali jums pakenkti. Didelis fruktozės kiekis gali sukelti pilvo pūtimą.

Jei norite numesti svorio, rekomenduojama pirmenybę teikti žalioms arba šviesiai geltonoms obuolių veislėms.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *