Keli gyvenimiški patarimai laimingai tėvystei ir motinystei

Keli dalykai, kurie padės jums būti labiau atsipalaidavusiems ir patenkintiems, auginant savo mažuosius.

Būtina suprasti, kad vaikas nesistengia tyčia įsiutinti, nuliūdinti ar sugadinti nuotai. Iš pradžių vaikai paprasčiausiai nemoka paprašyti ir naudoja riksmus, kad gautų tai, ko jiems reikia. O tėvų užduotis – paaiškinti mažiesiems, kokiais kitais būdais jie gali atkreipti į save dėmesį, paprašyti pagalbos.

Reikia apsišarvuoti kantrybe ir pasiruošti tam, kad aiškinti teks ne vieną kartą.

Buities darbus atlikite kartu su vaiku nuo mažų metų. Galite ką nors kartu gaminti arba tvarkyti butą. Net ir vaidindamas nedidelį vaidmenį šiame procese vaikas ugdysis savarankiškumą, meilę darbui, treniruos smulkiąją motoriką ir įgys kitus naudingus įgūdžius. Tačiau nereikia laukti iš vaiko pernelyg daug, nemanykite, kad visas užduotis jis atliks su ta kokybe, kokios iš jo tikitės. Leiskite vaikui mokytis ir viską daryti jam komfortišku tempu.

Daugelis vaikų labai aštriai reaguoja į žodį „privalai“ ir kartais bando viską daryti priešingai. Todėl vietoj įsakymų ir reikalavimų stenkitės pasiūlyti alternatyvos iliuziją. Pavyzdžiui, vietoj „reikia pavalgyti“ paklauskite vaiko, kokiu laiku jis norėtų papietauti ar ką norėtų suvalgyti pusryčiams.

Leiskite vaikams dažniau žaisti. Žaidimas – tai natūralus būdas išmokyti vaikus spręsti savo problemas, valdyti emocijas ir pažvelgti į įvairius dalykus skirtingais aspektais. Tai labai svarbu harmoningam vaiko vystymuisi. Žaidimų trūkumas padidina vaikų nerimą, mažina empatiją ir sukelia bejėgiškumo jausmą. Todėl tai yra pakankamai svarbus ugdymo aspektas.

Neužsiimkite vaiko auklėjimu visiškai vieni, įtraukite artimuosius. Jei kalba eina apie šeimą, kurioje yra abu tėvai, jie visada gali vienas kitam padėti, vienas kitą pakeisti. Jei kas nors labai pavargęs, išsekęs, antrasis gali kuriam laikui visiškai perimti jo pareigas ir suteikti galimybę atsigauti.

Jeigu auginate vaiką vienas/viena, paprašykite tėvų, giminaičių ar artimų draugų pagalbos.

Jei jums sunku gauti pagalbą auginant vaiką, pasistenkite atsisakyti kai kurių buities darbų – deleguokite juos.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *