Kelionė – kaip išlikti stilingai ir neaukoti patogumo?

Indrė Aidulytė

sveikatine.lt

Sakoma, turistą iš minios išskirti itin paprasta – gėlėti marškiniai, sandalai ir prie jų priderintos kojinės. Taip yra todėl, kad dešimtmečių patirtis keliautojams liepia kelionėje visada pirmiausiai rinktis patogumą, ir tik po to grožį. „Sveikatinė“ net nedrįstų su tuo ginčytis, tik pritartų, jog patogumas pirmoje vietoje, bet… socialinių tinklų eroje taip norisi tos instagramo vertos nuotraukos… Suprantame. Štai kodėl dalinamės patarimais, kaip kelionėje išlikti stilingais, neaukojant patogumo bei kuo dar būtina pasirūpinti prieš leidžiantis į kelionę.

Patikrinkite, kokie orai Jūsų laukia

Nėra nieko nemaloniau, nei pasiimti į kelionę ilgą šviesų sijoną ir suvokti, jog lauke pliaupte pliaupia lietus, taškydamas purvus į visas šalis. Tam, kad išvengtumėte nemalonių siurprizų, trys dienos prieš išvykstant, pasidomėkite, kokie orai Jūsų laukia šalyje, į kurią keliaujate. Taip turėsite laiko apgalvoti, kokie drabužiai bus Jums naudingi, galėsite juos išsiplauti ir paruošti kelionei iš anksto. Jei orai bus nepastovūs, rekomenduojame rinktis drabužių derinius, kuriuos galima sluoksniuoti – t.y. vietoj vieno storo megztinio verčiau imkite ploną megztuką ir palaidinę ilgomis rankovėmis, kuriuos galėsite nešioti kartu, kai bus vėsiau ir atskirai, kai lauke temperatūra bus aukštesnė. Jei bijote atrodyti vienodai ir nuobodžiai, verčiau pasiimkite skirtingų aksesuarų, nei drabužių.

Profilaktinė avalynė – pageidautina, bet neprivaloma

Šiais laikais patogi profilaktinė avalynė nebūtinai privalo būti kvadratiniu priekiu ir močiutės stiliaus gėlytėmis margintu užsegimu. Iš tiesų, gausybė skirtingų medžiagų ir modelių suteikia ne ką mažesnį pasirinkimą, nei įprastos avalynės, o šiuolaikiniai gamintojai kolekcijas kuria atsižvelgdami į vyraujančias mados tendencijas. Vis dėlto, jei iš medicininės profilaktinės avalynės niekas nekrito į akį – ne tragedija. Savo pamėgtus batelius galite greitai paversti kur kas patogesniais įtiesę į juos ortopedinius vidpadžius. Šie vidpadukai įprastai yra itin ploni, įvairiausių rūšių, todėl tiks ne tik į uždarus aulinius batus, bet net ir į plonyčius vasarinius laivelius.

Vis dėlto, itin svarbu, jog jūsų bateliai būtų pagaminti iš natūralių medžiagų, leidžiantys kojai kvėpuoti ir tinkamo dydžio – netrintų ir nespaustų.

Pasirūpinkite savo fizine būkle iš anksto

Greičiausiai kelionių metu, jei keliaujate ne padrybsoti paplūdimyje, teks daug vaikščioti. Labai daug. Viskas gerai, jei prie tokio krūvio esate pratę ir per dieną darbe nužingsniuojate ne vieną kilometrą. Tačiau visai kitas reikalas, jei ilgiausias Jūsų dienos maršrutas namai – automobilis – kabinetas – automobilis – namai. Tokiu atveju jau vos po kelių valandų vaikštant ir tyrinėjant svetimą miestą Jums greičiausiai nebesinorės matyti nieko. Todėl būtų išmintinga kiek didesniam fiziniam krūviui pasiruošti iš anksto. Bent kelios savaitės prieš kelionę į savo kasdieninę rutiną įtraukite ir vakarinį pasivaikščiojimą. Pradėkite nuo 20 minučių pasivaikščiojimo ir kiekvieną dieną jį prailginkite bent 3-5 minutėmis. Beje, labai rekomenduojame šio naujo įpročio neatsisakyti ir sugrįžus iš kelionės – ar žinojote, jog vos pusvalandžio trukmės pasivaikščiojimas kasdien ženkliai sumažina mūsų patiriamo streso lygį ir pagerina bendrą organizmo savijautą.

Inovacijos, technologijos ir mada labai sparčiai žengia į priekį, todėl mums visai nebereikia kartu su savimi tampytis didžiulės kameros ir įplyšusio žemėlapio, užtenka vos vieno mažyčio telefono. Lygiai taip pat mums nebereikia rinktis – ar būti stilingais miesto gyventojais, ar daug pamatyti pasiruošusiais turistais – nuo šiol viską galime suderinti!



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *