Kelios frazės, kurias derėtų pamiršti

Kad pakeistume gyvenimą, kartais tiesiog pakanka atsisakyti įpročiu tapusių formuluočių.

Žodžiuose slypi neįtikėtina galia. Žodžiai gali džiuginti žmogų arba apnuodyti jam gyvenimą, paskatinti kažką daryti arba sutrikdyti, įkvėpti arba sugniuždyti.

Savimi nepasitikintis žmogus nuvilia aplinkinius. Pasitikintis savimi – įkvepia. Visa eilė tyrimų rodo, kaip mūsų jausmus įtakoja poveikis iš šalies. Aplinkinių šypsenos pakelia nuotaiką. Kai kurios kūno pozos didina testosterono lygį. Ir panašiai.

Mūsų žodžiai irgi daro tiesioginę įtaką tiek mums patiems, tiek aplinkiniams.

Štai kelios frazės. Kurias reikėtų pamiršti visiems laikams.

“AŠ VISADA…”

Ne, ne visada. Galbūt tai buvo vieną kartą ar užsiėmėte tuo praeityje, tačiau ne visada. Nereikia programuoti ateities.

Venkite vienareikšmiškų teiginių. Gyvenimas – nesiliaujantis judėjimas. Šiandien jūs jau ne tas žmogus, kokiu buvote prieš metus, mėnesį ar netgi vakar.

Pasakę “Aš visada rūkau” jūs teigiate, kad rūkėte netgi motinos įsčiose. Nereikia klimpti į savo paties susikurtus rėmus. Sąvoka “visada” neegzistuoja.

Vietoje to geriau sakykite “Praeityje aš…” arba “Šį kartą nesigavo”.

“OI, NA KĄ JŪS!”

Žmonės keisti, jie siekia, jog kiti pritartų, o kai tą pritarimą ir pagyrimą gauna, pradeda kuklintis ar menkinti savo pasiekimus. Paprastai ši frazė seka po komplimentų. Lygiai taip pat sėkmingai galima sakuti “Aš esu niekas”.

Vienas greičiausių būdų imti savimi pasitikėti – priimti komplimentus toje sferoje, kur jums iš tiesų viskas sekasi. Juk kiekvienas iš mūsų turi teigiamų savybių.

Jei jūsų viduje bus tuštuma, tai tuštuma tvyris ir aplink jus. Į pagyrimus reikia reaguoti be melagingo kuklumo. Susilaukę komplimento, atsakykite oriai, nuoširdžiai, su dėkingumu.

“PAS JĮ/JĄ BUVO… TAI NETEISINGA!”

Gyvenimas, deja, nėra teisingas. Jūs negimėte milijardieriumi ir tikriausiai niekeda juo netapsite. Nedidelio ūgio žmonės greičiausiai netaps krepšinio žvaigždėmis. Toks gyvenimas.

Geriausias būdas kovoti su neteisybe – susirasti tai, kur gyvenimas neteisingas jūsų naudai. Esate nedidelio ūgio? Puiku, reiškia, galite aplankyti vietas, kurios neprieinamos kitiems. Esate introvertas? Nuostabu. Susiraskite nuošalią vietelę ir užsiimkite mėgstamais dalykais. Ne visiems tai pavyksta. Esate nepakankamai kūrybingas? Nieko baisaus. Susitelkite ties svarbiausiu tikslu ir siekite jo. Esate negražus? Puiku. Suvaidinkite neįprastą vaidmenį kine.

Kiekvienas žmogus turi talentų. Reikia juos paprasčiausiai aptikti ir atskleisti. Vietoje tos frazės sakykite “Aš šito nemoku, bet užtat galiu štai ką…”

“JEIGU NE TAI…, TADA, AIŠKU, GALĖČIAU…”

Laimė prasideda dabar. Ir taškas. Šita frazė itin kenksminga, kai kalba eina apie pinigus:

  • Jei turėčiau porą milijonų, sukurčiau nuosavą verslą;
  • Jei turėčiau milijoną, nusipirkčiau didesnį butą ir pasijausčiau laimingas;
  • Kai tik susikrausiu savo pirmą milijoną, pradėsiu gyventi kaip žmogus.

Tačiau pinigai – tai chimera. Troškimą nusipirkti kažką naujo žmogus jaus visada. Kai tik pradėsite vertinti dabartinius gyvenimo momentus – pamiršite pinigų mentalitetą.

Paprastai ši frazė skamba drauge su “Jie turi štai ką… O jei aš turėčiau tą patį, tai…”

Pakaks teisintis ir atsikalbinėti. Čia ir dabar jūs turite krūvą galimybių, su kuriomis galima kažką nuveikti tiesiog šiuo momentu. Svarbu nusitaikyti į galutinį rezultatą.

Vietoje to sakykite “Kadangi aš turiu (aš moku)…, tai galiu padaryti…”

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *