Keturi nuostabūs dalykai, kurie įvyks nutraukus toksiškus santykius

Toksiški santykiai apgaubia mūsų gyvenimą tarsi tirštas dūmų debesis. Aplinkui nieko daugiau nesimato ir atrodo, kad iš tokių santykių neįmanoma išsivaduoti. Kartais pavyksta patirti kažką panašaus į džiaugsmą – kai jus pagiria darbe ar netikėtai gatvėje susitinkate seną draugą. Nedidelė pozityvumo žiežirba, kurią iškart užgesina jūsų partneris, kaip raganosių banda sutrypia mažą gėlelę laukinėje gamtoje. Šis santykių nuodas persismelkia giliai po jūsų oda ir ima veikti viską, ką jūs darote.

Taip toksiškus santykius aprašo populiarių psichologijos knygų („This Moment“, „Zen for Everyday Life“) autorius Mattas Valentine’as. Jis pataria žengti lemtingą žingsnį ir pakeisti situaciją.

Nepaisydami to, jūs vis dar nesiryžtate paleisti savo partnerio. Galbūt jums nepatinka mintis, kad vėl liksite vieni? Galbūt jūs taip prisirišote prie tos mažos švieselės, kuri vėliau pradingo partnerio viduje, ir bijote skausmo, kurį pajusite, kai jį paleisite? O gal jūs paprasčiausiai nesiryžtate išsijudinti ir padėti visas pastangas, kad žengtumėte pirmą žingsnį savarankiškai?

Kad ir kokia būtų priežastis, kai tik nutrauksite toksinius santykius, su jumis atsitiks keli neįtikėtini dalykai. Pirmiausia šį žingsnį turite žengti dėl savęs, nes dabar esate panašūesni į vaikščiojantį negyvėlį.

Taigi, atėjo laikas pasirūpinti savimi, susitvarkyti ir vėl pradėti gyventi visavertį gyvenimą.

„Šiandien pasirenku gyvenimą. Kiekvieną rytą pabudęs aš galiu pasirinkti džiaugsmą, laimę, kentėjimą, skausmą… Aš noriu jausti laisvę, kuri gimsta iš klaidų ir naujo pasirinkimo. Noriu jausti gyvenimą – ne neigti savo žmogiškąją esmę, o priimti ją“, – rašė Kevinas Okino.

1. Jūs tampate optimistiškesni

Pagaliau išsiveržėte iš beviltiškumo gniaužtų ir nuo šiol į viską žvelgsite šviežiu ir optimistišku žvilgsniu. Prisiminsite, kaip laisvai ir lengvai kvėpavote, kol neįkliuvote į toksinių santykių spąstus.

Ir daugiau nebebus to žmogaus, kuris gadindavo nuotaiką nuolat įrodinėdamas jums, kad esate visiškas nevykėlis.

Jeigu pasijusite stiprūs, laisvi ir energingi, įgausite optimizmo ir ryžto. Pagaliau galėsite prisiminti savo tikslus, kuriuos teko palaidoti dėl partnerio, ir imti gyventi tą gyvenimą, apie kurį visada svajojote.

2. Jūs augsite kaip asmenybė ne dienomis, o valandomis

Jūs pajusite, kad nebesate tas žmogus, kuriuo buvote anksčiau – net iki šių santykių. Pajusite, kokia stora, beveik kaip šarvai pasidarė jūsų oda, ir suprasite, kad turite jėgos naujiems siekiams. Galbūt tai bus pasitikėjimas savimi, bet juk jūs niekada anksčiau nejutote to taip stipriai.

Suvoksite, kad tapote protingesni, ėmėte geriau suprasti žmones. Dabar jūs turite pakankamai kantrybės, kad surastumėte sau tinkamą antrąją pusę. Jūs įvertinsite savo laisvę, savo individualumą ir visas tas smulkmenas, kurios daro jus unikaliu ir ypatingu žmogumi.

3. Sustiprinsite savo vertė pojūtį

Jums atrodys, kad pagrindinis jūsų buvusiojo partnerio tikslas buvo sunaikinti jūsų orumą ir savo vertės jausmą, kad visam laikui prarastumėte pasitikėjimą savimi.

Po išsiskyrimo, kai uždanga bus nuimta, galėsite aiškiai pamatyti, kad tai buvo tik triukai ir fokusai, tik apgaulė, kuri išsisklaidė ir atvėrė tai, ką jūs manėte jau praradę.

Suprasite, kad ne paprasčiausiai tapote laisvi nuo verbalinės prievartos, bet gerokai sustiprėjote. Žinoma, jums dar kurį laiką teks kovoti su jus palikusio demono šmėkla, bet žinosite, kad išsivadavote nuo jo. Jūs suvoksite, jog turite pakankamai tvirtybės ir drąsos, kad išsivaduotumėte nuo toksinių santykių visam laikui.

4. Jūsų santykiai su šeima ir draugais įgaus naujos jėgos (atsiras naujų pažįstamų)

Vienas iš toksinių santykių minusų yra tai, kad dėl jų mes atsiribojame nuo mūsų artimiausių žmonių.

Nepriklausomai nuo to, kodėl taip atsitiko, ar jūs gėdijatės savo partnerio elgesio, ar jis draudžia jums bendrauti su savo artimaisiais ir draugais, bet kuriuo atveju praradote brangius ryšius, kurie jums galėjo padėti suprasti, kaip žemai jūs puolėte.

Dabar jūs galite sugrįžti į savo artimųjų ir draugų prieglobstį ir net sutvirtinti savo ryšius.

Svarbiausia, kad jūs sugrįšite su stipriu dėkingumo jausmu pas tuos, kuriuos mylite, ir suprasite, ką jie jums reiškia.

Sunku paleisti toksinius santykius, bet parodykite truputį ryžto bei drąsos, ir netrukus pamatysite, kokie nuostabūs dalykai laukia jūsų. Tad ženkite pirmą žingsnį į naują laisvą gyvenimą ir neleiskite daugiau sau niekada patekti į tokią vergišką priklausomybę nuo kito žmogaus.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *