Kiekvienas gali pats sau suteikti teisę į laimę

Šiuo atveju mus domins ne juridinės teisės, o tokios, kurias mes galime patys sau suteikti (arba nesuteikti). Tai – savotiški leidimai, kuriuos duodame sau. Apie juos niekas garsiai nekalba. Tačiau jie yra labai svarbūs mūsų asmeninei raidai ir padeda mums jaustis laimingiems.

Paprastai mus jaudina tik tai, kas vyksta aplinkui, išoriniame pasaulyje. Mes stengiamės palaikyti gerus santykius su kitais žmonėmis, mums rūpi jų nuomonė apie mus. Bet kodėl mes taip menkai rūpinamės tuo, kad vyksta mūsų viduje? Juk dėmesys savo vidaus pasauliui padeda mums jaustis laisviau išoriniame pasaulyje.

Toliau nurodysime penkias teises, kurias turime sau suteikti, nes jos skatina asmenybės raidą. Jas verta įsidėmėti.

1. Aš turiu teisę būti savimi ir nesikeisti, kai kiti žmonės verčia mane tai daryti

Žmonės dažnai keičiasi veikiami kitų. Dėl įvairių priežasčių jie stengiasi atitikti kitų lūkesčius ir reikalavimus, įsiklausyti į jų pageidavimus ir net nusileisti prašymams.

Jūs neturite pavirsti kito žmogaus šešėliu, pamiršti savęs ir savo asmenybės. Nesikeiskite, kad ir kas to reikalautų, jeigu patys to nenorite. Ginkite savo esmę, savo vertybes, savo sielą. Leiskite sau būti savimi.

2. Aš leidžiu sau jausti ir suprasti savo emocijas bei jausmus

Neretai mes slopiname savo emocijas. Kai mus erzina kitų elgesys, mes taktiškai nutylime, nors tuo metu išgyvename nepasitenkinimą ir apmaudą. Užuot išnarplioję šį emocinį raizginį ir ieškoję sprendimo, mes slepiame jį kuo giliau, kad niekas nepamatytų mūsų susierzinimo. Mes apsimetame, kad nieko neįvyko, kad viskas yra gerai.

Nesielkite taip, leiskite sau jausti ir pripažinti savo jausmus, leiskite sau ieškoti sprendimo ir pakeisti situaciją. Laisvė jausti ir išreikšti emocijas būtina tiems, kurie nori būti laimingi. Gilindamiesi į savo emocijas, mes išmokstame geriau pažinti save, įveikti senas baimes ir neišspręstas problemas.

3. Aš leidžiu sau patikslinti savo prioritetus

Prieš pradedant ieškoti to, kas padėtų mums pasijusti laimingiems, reikia aiškiai įsivaizduoti, ko mes norime. Daug žmonių nugyvena visą gyvenimą su vidinės tuštumos jausmu, nežinodami nei savo prioritetų, nei ko reikia, kad taptų laimingi.

Leiskite sau kuo dažniau pasiekti vidinės ramybės būseną, kad niekas negalėtų priversti jūsų daryti dalykų, kurie prieštarauja jūsų vertybių sistemai.

Leiskite sau gyventi taip, kad kiekviena diena būtų kupina prasmės. Užsibrėžkite tikslų – trumpalaikių ir ilgalaikių, dėl kurių būtų verta kovoti.

4. Aš turiu teisę į savo nuomonę ir galiu ją išsakyti

Netylėkite. Nuoširdžiai išreikškite savo nuomonę. Tai, ką galvojate ir jaučiate, turi atitikti tai, ką sakote ir darote. Tik taip galėsite jaustis brandžia asmenybe.

5. Aš turiu teisę užbrėžti brūkšnį

Užbaigti varginančius santykius nėra taip paprasta. Dauguma sunkiai ryžtasi tokiam žingsniui. Jie mano, kad geriau tylėti, kentėti ir išsaugoti santykius, net jeigu jie suteikia ne laimę, o kančias.

Neverskite savęs auka. Leiskite sau užbrėžti brūkšnį po santykiais, kurie jau yra išsisėmę ir pavertė jus nelaimingu žmogumi.

Nebijokite užbaigti atskirų savo gyvenimo etapų ir duoti šansų naujoms galimybėms. Tik taip galėsite toliau vystytis ir būti laimingi.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *