Ko nereikia daryti priimant svečius namuose

Daug kam iš mūsų patinka eiti į svečius ir priimti juos savo namuose, tačiau ne visi tai moka daryti tinkamai. Todėl jei norite būti svetingi šeimininkai, išmokite sukurti svečiams jaukią atmosferą savo namuose, o svarbiausia – nesielkite taip, kad jie norėtų apsisukti ir išeiti namo.

1. Neverskite svečių spėlioti, kas ir kur yra jūsų namuose

Dažnai žmonės svečiuose jaučiasi nejaukiai. Todėl, kad išvengtumėte tokios situacijos ir svečių diskomforto, geriau iš karto aprodykite jiems savo būstą ir trumpai išdėstykite visą informaciją – nuo WI-FI slaptažodžio iki instrukcijos, kaip naudotis kavos aparatu.

2. Nereikėtų prašyti svečių atsinešti maisto

Nepamirškite, kad jei pasikvietėte pažįstamus arba draugus vakarienei, savaitgaliui arba praleisti pas jus atostogas, nereikėtų jiems sakyti, kad jie atvyktų su savo maistu. Taip netaktiška elgtis su žmonėmis, kuriuos, tiesą sakant, jūs patys pas save pasikvietėte. Todėl prieš kažką pasikviečiant tam tikram laikotarpiui, pasverkite visus „už“ ir „prieš“, kad išvengtumėte nejaukių situacijų ir sugadintos nuotaikos. Taip pat vertėtų atsiminti, kad jei pakviestieji atėjo į svečius ne tuščiomis rankomis, nereikėtų nuo slenksčio šaukti: „Gi sakiau, kad nieko nereikia tempti!“ Tiesiog paimkite tai, ką jums atnešė, ir mandagiai padėkokite.

3. Neužkraukite rūpesčių

Nereikėtų prašyti svečių išsiplauti po savęs indų, iššluoti grindų ar išnešti šiukšlių, net jei jie jau viena koja ant slenksčio ir vis vien eis pro atliekų konteinerius. Iš šono tai atrodo keistai, ir jūsų kaip svetingų šeimininkų įvaizdis jų akyse bus sugadintas.

Svarbu! Jei svečiai pasisiūlo padėti atlikti buities darbus, nereikia atsisakyti, burbtelint „aš ir pats susitvarkysiu be jūsų pagalbos.“ Sutikite ir paskirstykite užduotis – vienas tegul renka indus nuo stalo, kitas plauna indus.

4. Negaminkite maisto vien sau

Jei jūs jau pasikvietėte svečių, pasirūpinkite, kad jie būtų sotūs ir patenkinti. Gaminkite ne vien sau, bet ir jiems. Iš anksto susitarkite, kas, kaip ir ką valgys.

5. Atsiminkite, ką jūsų svečiai mėgsta, ir ko ne, ir neverskite jų valgyti pagal jūsų skonį

Nereikėtų pamiršti apie tai, kad kai kurie jūsų draugai gali mėgti ar nemėgti tam tikrus produktus dėl įvairių priežasčių (dieta, alergija, laktozės ar glitimo netoleravimas ir pan.). Todėl pasistenkite atsižvelgti į visus nedidelius, bet svarbius niuansus, kad išvengtumėte nejaukių situacijų.

Svarbu! Taktika „mano namai – mano taisyklės“ svečių atžvilgiu negalioja.

6. Nerodykite nepasitenkinimo

Kiekvienuose namuose egzistuoja savos taisyklės, jūsų namuose ko gero taip pat. Tačiau jei jūsų svečiai nepaiso taisyklių (iš nežinojimo arba tiesiog todėl, kad pamiršo), nevertėtų išsakyti savo nepasitenkinimo. Užtenka tiesiog mandagiai priminti apie tai, kad batai dedami ant batų lentynėlės prie durų, o ne voliojasi po visą prieškambarį. Taip pat ir kiti daiktai. Tiesiog iš pat pradžių paaiškinkite, kaip turi būti, ir viena problema bus mažiau.

7. Nesikvieskite svečių į purvinus namus

Atminkite, kad namuose turi būti švaru, ypač, jei laukiate svečių. Butą paruoškite iš anksto. Išneškite šiukšles, nušluostykite dulkes, išplaukite indus, sudėkite daiktus į vietas, iššveiskite vonią ir tualetą. Juk tam tikrą laiką jais naudosis visi, o vargu ar svečiams patiks žiūrėti į apnašas ant santechnikos, nevalytą unitazą ar išdžiūvusius muilo likučius muilinėje.

8. Nedemonstruokite asmeninių daiktų

Kai esate namuose vieni, su šeima, visai normalu kabinti apatinį trikotažą balkone, sąskaitas palikti ant stalo, mėtyti kojines ant grindų arba iškart neišsiplauti puodelio. Paprastai nekreipiame į tai dėmesio – juk visi savi. Tačiau kai namuose yra svečių, nereikėtų viešai demonstruoti asmeninių daiktų. Vargu ar jiems bus malonu žiūrėti į jūsų kelnaites arba plaukus ant šukų.

9. Nesistenkite padaryti įspūdžio

Jei priimate svečius pas save namuose, nepamirškite, kad kalbėti vien apie save, savo pasiekimus ir kitus labai svarbius jums dalykus yra nemandagu ir netaktiška. Toks elgesys kitiems žmonėms sukelia tik vieną norą – nebesiklausyti, apsisukti ir išeiti. Būkite santūresni, nesigirkite, domėkitės savo svečiais, bendraukite su jais. Parodykite, kad domitės jais, užduokite klausimus, neliesdami itin asmeninių temų, ir tiesiog kurkite kuo jaukesnę atmosferą.

Svarbu! Jei matote, kad žmogus nelabai linkęs bendrauti, nespauskite jo. Spaudimas niekada nieko gero neduoda.

10. Nesistenkite įtikti

Nebūkite višta-perekšlė, kuri visą laiką nepaleidžia savo viščiukų iš akių ir juos globoja. Tokia globa yra įkyri, ji vargina, gadina svečiams nuotaiką, o ir jums patiems nieko gero neduoda. Nereikia verstis per galvą, kad tik visiems įtiktumėte. Tiesiog leiskite jus supantiems žmonėms elgtis taip, kaip jie nori (žinoma, proto ribose), ir gyventi taps daug lengviau.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *