Kodėl kai kuriems žmonėms nesiseka įsimylėti

Nors sakoma, kad meilė skirta visiems ir kiekvienas per savo gyvenimą bent sykį ją išgyvena, tačiau taip nėra. Ne visi patiria šį jausmą visu stiprumu.

Nemažai žmonių bijo stiprių jausmų ir nenori rizikuoti įsimylėti. Daugumai tokia baimė atsiranda dėl anksčiau įgytos neigiamos patirties ir jau sykį sudaužytos širdies.

Amerikiečių psichologai paskelbė („The Huffington Post“) penkias priežastis, kodėl žmonės bijo artimų santykių.

Meilė mus daro pažeidžiamus

Kuriant santykius su kitu žmogumi visada reikalingas tam tikras pasitikėjimo kreditas. Visada lieka tam tikra baimė ir rizika, kad kitas gali apgauti ar išduoti. Daug kas atsisako gilių jausmų, suvokdami, kad taps labiau pažeidžiami, nes glaudūs santykiai verčia atsiverti ir pasitikėti partneriu. O artimumo ir supratimo jausmai neįmanomi be nuoširdumo.

Nauji santykiai gali atgaivinti senas žaizdas

Ankstesnių santykių patirtis niekur nedingsta ir kartais visai netikėtai iškyla prisiminimuose. Tuo momentu, kai ima kankinti skausmingi prisiminimai (arba atvirkščiai, kad išvengtų tų praeities prisiminimų), žmonės kratosi naujų jausmų. Ypač stipri baimė kyla po anksčiau patirtos neištikimybės, išdavystės arba vaikystėje matytos tėvų nesantaikos. Psichologai pataria „užrašyti“ savo istoriją, nesikabinant už praeities, kad netektų vėl iš naujo jos „gromuliuoti“.

Nepasitikėjimas savimi

Nepasitikėjimas savimi suponuoja baimę nuvilti partnerį. Žmonės su žemu savo vertės suvokimu dažnai laikosi atstumo, neskuba suartėti, patys neatsiveria ir kitam neleidžia atvirai reikšti savo jausmų. Neverta bijoti kritikos. Nesugebantys pripažinti savų trūkumų ir savo netobulumo neįstengia užmegzti harmoningų santykių su partneriu.

„Neišvengiamo“ nusivylimo laukimas

Yra žmonių, kurie „neleidžia“ sau būti laimingiems. Jie visada ieško deguto šaukšto medaus statinėje ir negali mėgautis jausmais, tikėdami, kad viskas vieną dieną pasibaigs. Tokiems žmonėms paprasčiau būna arba iškart nutraukti santykius, arba neužmegzti jų visai.

Reikia pridurti, kad visi būgštavimai paprastai materializuojasi ir žmogus galiausiai gauna tai, ko bijojo.

Nesugebėjimas suderinti darbo ir šeimos

Kai kuriems žmonėms nauji santykiai – tai pirmiausia laiko investicijos. Kitais žodžiais tariant, žmogus baiminasi, kad dėl laiko, praleisto su partneriu, jam nebeliks galimybės dirbti iš visų jėgų ir užsiimti hobiu. Tačiau psichologai tvirtina, kad harmoningi santykiai kaip tik padaro gyvenimą labiau subalansuotą ir nebūtinai tampa jo centru, išstumdami visas kitas sferas.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *