Kodėl kiekviena moteris „privalo”?

Perskaičiusios kai kurių autorių, tame tarpe ir skelbiamų šiame tinklapyje, straipsnius, moterys neretai piktinasi: „Kodėl visur kalbama apie tai, ką kiekviena moteris turi nuveikti santykių gerinimo labui? Kodėl nėra rekomendacijų vyrams? Iš visų pusių tik ir girdime, kad moteris privalo tą, moteris privalo aną… Aš apskritai niekam nieko neprivalau!”

Norėčiau panagrinėti būtent šitą klausimą ir atvirai pasikalbėti su moterimis, kurios galvoja, kad ne jos turi keistis pirmosios, o vyrai.

Pritariu teiginiui, kad su santykiais būtina dirbti dviese, tačiau jūs labai klystate, manydamos, kad vyro ir moters dedamos pastangos yra lygiavertės. Vyrų prigimtis – išorinė sfera, moterų – vidinė. Tokius mus gamta sukūrė. Kitaip sakant, 70% vyro laimės priklauso nuo to, kaip jis realizavo save darbe, o 30% – kaip realizavosi šeimoje. Moterims viskas atvirkščiai: 70% laimės jos gauna iš šeimos, likusią – iš už šeimos ribų. Mes esame sukurtos meilei, ir jeigu kažkas nesiseka šeimoje, santykiuose su vyru, tai kenčiame nuo to visų pirma mes pačios.

Įsivaizduokite šeimą, kurioje dažni barniai ir kivirčai. Ir vyras, ir žmona dirba. Tai štai – po eilinio skandalo vyras eina į darbą ir perjungia dėmesį į sociumą. Taip, jo nuotaika irgi sugadinta iš pat ryto, bet apie konfliktą darbe jis negalvoja, jis dirba. O moteris po tokio barnio eina į darbą ir visą dieną suka galvoje visus tuos grubius vienas kitam išsakytus žodžius, vis iš naujo ir iš naujo patiria nuoskaudą, neteisybę ir beviltiškumo jausmą. Ji negali spragtelėjusi pirštais persijungti į darbo režimą, kaip labai lengvai tai padaro vyras, dėl to visą laiką kankinasi. Atsakykite dabar man į klausimą, kas iš poros tokiu atveju turėtų pradėti keisti santykius?

Kai sakoma, kad kiekviena moteris privalo kažko imtis santykių su vyru gerinimui, pagal nutylėjimą turima galvoje, kad privalo – jeigu nori būti laiminga. Jeigu laiminga būti nenorite ir jums svarbesni kokie nors principai, užsispyrimas, išdidumas ar dar kas nors – turite pilną teisę nieko nedaryti. Tokiu atveju jūs išties niekam nieko neprivalote. Bet jeigu jūsų netenkina santykiai ir norėtumėte juos sureguliuoti, tada taip – privalote. Kitaip tas noras tebeliks viso labo noru.

Be viso kito, moteriai yra žymiai lengviau gerinti santykius dar ir dėl tos priežasties, kad jos psichika yra bene 6 kartus stipresnė už vyro psichiką. Moterys nepalyginamai jautresnė, emocingesnė, intuityvesnė, imlesnė. Ne veltui visais laikais ir visose kultūrose būtent moteris atsakinga už jaukumą ir atmosferą namuose. Ir tai pasakytina ne tiek apie švarą ir tvarką, kiek būtent apie santykius šeimoje. Sugebėjimas sukurti šiltą energetiką namuose, palaikyti gerus santykius ne tik su vyru, bet ir su visais artimaisiais – kiekvienos moters pareiga.

Dėl to skaitydamos frazę „Kiekviena moteris privalo…” mintyse pridurkite: „…jeigu ji nori būti laiminga”. Tada viskas stos į savo vietas ir žodis „privalo” nebekels tokio pasipiktinimo. Jei vis tiek piktinatės ir tebesilaikote nuomonės, kad niekam nieko neprivalote, reiškia, turite problemų su savimeile, be galo išpūstu išdidumu ir psichologinėmis traumomis, kurių tikriausiai pati dar nesuvokiate.

Jei visgi norite tapti laiminga, vertėtų susimąstyti apie tai. Savo pačių, o ne vyrų ar kitų aplinkinių labui.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *