Kodėl moteris traukia „blogi vyrukai”

Begalė bulvarinių meilės romanų prasideda nuo to, kad pagrindinė herojė – visa tokia teigiama ir teisinga moteriškė, laukianti nesulaukianti savo princo – gero, jautraus ir tokio paties teigiamo bei teisingo – staiga susiduria su šaltu, grubiu ir savimi pasitikinčiu vyrioku, kuris iš pradžių visiškai su ja nesiskaito.

Mes imame nekęsti jo nuo pirmųjų knygos puslapių, tačiau laikui bėgant atsiskleidžia „tikrosios”, be jokios abejonės, pateisinamos jo žiaurumo priežastys ir štai „blogas vyrukas” jau pavirto nuostabiu ir jautriu princu, skaitytojos drauge su heroje iki ausų jį įsimyli.

Blogi vyrukai yra ryžtingi, reiklūs, be jokių kompromisų, tvirtai pasitiki savimi ir savo požiūriu į gyvenimą. Tradicinėje šeimoje išauklėta moteris trokšta tikrumo jausmo ir „mūro sienos”. Jai atrodo, kad jeigu žmogus nesusimąsto dėl savo poelgių – jis tiksliai žino, ką daro. Nesvarbu, kad jo poelgiai neturi nieko bendro su jos pačios pažiūromis ir principais. Jeigu jis tikras tuo, ką daro, reiškia – tai teisinga.

Su blogu vyruku nepanuobodžiausi: jis aktyvus, bebaimis ir visiškai neprognozuojamas, prie jo visą laiką reikia derintis. Jis žiaurokas, šaltokas ir tuo pat metu jam būdingi vos ne herojiški poelgiai (net jei iš tikrųjų jie yra ganėtinai beprasmiški). Visa tai išverčia jo išrinktąją iš koto. Jo atitrūkimą nuo visuomenės ir visišką socialinių normų nepaisymą moteris traktuoja kaip nepriklausomybę ir savarankiškumą. Atpažinti falsifikatą pavyksta pernelyg vėlai. Juk blogas vyrukas – puikus manipuliatorius, jis intuityviai žino, kai pelnyti žmogaus simpatiją. Kaip tik dėl to, nežiūrint į visus jo trūkumus, aplink jį sukinėjasi tieki daug žmonių.

Kokios gi tikrosios priežastys, verčiančios įsimylėti šį tipažą? Kodėl jis toks populiarus?

Visi mes atėjome iš vaikystės. Meno bendrauti su priešinga lytimi mes išmokstame iš bendravimo su tėvais, šiuo atveju – su tėvu. Tėvai vaikams – absoliutūs autoritetai, vaikai iš jų perima be viso kito ir jų bendravimo vienas su kitu stilių. Jei tėvas nuolat pykosi su motina, žemino ją, o dukra, papasakojusi tėčiui apie savo problemas, išgirsta vien tik „nesuk man galvos, pati tvarkykis”, tai tolimesniame gyvenime, kad ir kaip ją skaudintų toks elgesys, pasąmoningai moteris vis tiek sieks būtent tokios „meilės” – prie jos ji pripratusi.

Kaltė ir nepasitikėjimas savimi. Blogus vyrukus pasirenkančios moterys dažniausiai labai giliai nepasitiki savimi ir mano, jog pačios nusipelnė tokio elgesio, kad gerbti jų paprasčiausiai nėra už ką. Jos visada randa pateisinimą neleistinam savo partnerių ir savo pačių elgesiui. Aukodamos save tokiems santykiams, jos galvoja, kad tuo tarsi išperka kančiomis savo egzistavimą šiame pasaulyje.

„Panaudok savo moterišką išmintį!” „Tikros moters” vaizdinio dėka moteris šventai tiki, kad pajėgs pakeisti savo išrinktąjį, jei taps pavyzdinga mergaite ir darys viską, ko tik vyras geidžia.

„Su manimi jis bus kitoks”. Moteris gali supainioti savo realų išrinktąjį su išsigalvotais romanų herojais. Ūmus, reiklus išorėje ir švelnus, geras, išties ją mylintis – viduje. Jo žiaurokas elgesys, jos manymu, skaudina abu, tačiau jis paprasčiausiai negali kitaip, juk per daugelį metų įprato gintis nuo žmonių. Pakanka tik šiek tiek palaukti, priimti jį tokiu, koks jis yra – ir jis atskleis savo tikruosius jausmus. Kaip nebūtų gaila, šitas stereotipas lieka vien stereotipu ir niekuo daugiau.

Įprotis. Dažnai su blogais vyrukais susideda nepatyrusios, sveikų ir normalių santykių pavyzdžio neturėjusios moterys. Jos paprasčiausiai nežino, kad gali būti kažkaip kitaip, dėl to, išsivadavusios nuo vienų sudėtingų santykių, gali pakartoti savo klaidą su kitu žmogumi.

Žiauri meilę labai patraukli. Išauklėtoms laukti mylinčio, rūpestingo ir ūkiško vyro, nepasitikinčioms savimi moterims labai malonus dėmesys, kurį joms skiria vyriškiai, neįsipaišantys į jų pasaulio vaizdą. Į santykius su tokiais vyrais įsipainiojama ir besivaikant naujų pojūčių. Dauguma tokių moterų neturi didelės romantiškų santykių patirties ir paprasčiausiai bijo net pagalvoti apie tai, jog yra vertos partnerio pagarbos ir meilės.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *