Kodėl moterys teka už nemylimų

Vyro ir moters sąjunga turi būti nuoširdi. Partneriai turi mylėti ir gerbti vienas kitą, tačiau kiekviena taisyklė turi išimčių, ne kiekvienas idealas pasiekiamas. Kodėl moterys nusprendžia ištekėti už nemylimo vyro, užuot palaukusios viso savo gyvenimo meilės?

Neretai tokia moteriška pozicija siejama su visuomenėje įsišaknijusiais stereotipais. Jeigu vyras ilgai neveda, jis, pagal tuos stereotipus, paprasčiausiai „dar neišsidūko”, o štai moteris „užsisėdėti” neturėtų. Todėl ir išteka už to, kuris pirmasis pasiūlo, tikėdamasi, kad viskas susitvarkys, kad jiedu „prisitrins” vienas prie kito.

Tačiau yra ir kitų priežasčių, dėl kurių moterys žengia tokį žingsnį.

Vienatvė

Kai kurios moteriškės paniškai bijo likti vienos. Štai kodėl yra pasirengusios tuoktis su pirmu pasitaikiusiu – vien tam, kad sukurtų idealios šeimos vaizdinį, iliuziją, skirtą ne vien aplinkiniams, bet ir sau pačioms.

Tėvai

Tėvo ar motinos pamokslai ir moralai verčia moteris tekėti už bet kurio vyro, net nesusimąstant apie tai, ką jos jam jaučia. Dažnai taip yra dėl to, kad mergina jau nuo mažens įsisavino savo tėvų „patarimus“, dėl to dabar šventai įsitikinusi, kad šeima – tai visų pirma santuokos liudijimas, o ne meilė. O kartais jaunoji moteriškė tiesiog pavargsta nuo nuolatinių tėvų pamokslų ir susiranda kokį nors kvailelį, už kurio galima operatyviai ištekėti ir evakuotis iš nemielais tapusių tėvų namų.

Žema savivertė

Kai kurios moterys visiškai rimtai tiki, kad jos nėra vertos abipusės meilės. Jos paprasčiausiai susiranda vyrą, su kuriuo galėtų susilaukti kūdikio ir gyventi po tuo pačiu stogu kaip kaimynai. Juk jeigu moteris nemyli savęs, tai ji negalės mylėti ir vyro, kad ir koks padorus ar geras jis bebūtų.

Savanaudiškumas

Ne kiekviena dailiosios lyties atstovė yra sąžiningumo ir gėrio simbolis. Kai kurias iš jų užvaldo godumas ir savanaudiškumas, todėl santuokoje jos ieško ne meilės, o pinigų arba kitokių materialinių gėrybių. Tokioms panelėms norisi gyventi turtingai, komfortiškai, jausmai joms yra paskutinėje vietoje arba išvis nevaidina jokio vaidmens.

Blogi santykiai su artimaisiais

Punktą, susijusį su tėvais, jau aptarėme, tačiau yra ir dar vienas šio reiškinio aspektas. Viskas, kaip žinia, ateina iš vaikystės. Dėl to, jeigu mergaitę šeimoje gniuždė tėvai, ji trokš, kad būsimas vyras ją mylėtų, kompensuotų vaikystėje patirtą meilės deficitą. Jai tai bus pats svarbiausias kriterijus, renkantis gyvenimo draugą. Kitas klausimas – ar ji pati tą vyrą mylės… Atsakymo į šį klausimą dažnai nežino netgi pati moteris.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *