Kodėl negalima gyventi su nemylimu žmogumi

Idealiai dviejų žmonių sąjungai reikia vienos, bet svarbios sąlygos – meilės. Vis dėlto egzistuoja daug kitų priežasčių, priverčiančių vyrus ir moteris susituokti ir pasiryžti gyventi drauge. Vienatvės baimė tarp jų užima bene pagrindinę vietą.

Dauguma žmonių bijo senatvėje likti vieni tuščiame bute ir nori, kad kas nors juos prisimintų po mirties. Šeima suteikia garantiją ir tikrumą. „Pagyvens kartu ir apsitrins“, – sakydavo mūsų protėviai. O šiuolaikiniai psichologai mano, kad vienatvė nėra blogiausias variantas, kai kitoje svarstyklių pusėje atsiduria santykiai, pagrįsti pripratimu. Jie pateikia svarių argumentų, kodėl nereikėtų gyventi su nemylimu žmogumi.

Neteisingas supratimas apie laimę

Visuomenė ir šiuolaikinė kultūra daugumai žmonių įteigė supratimą, kad vieniši vyrai ir moterys negali būti laimingi. Prieš akis jūs turėjote tėvų ir „sėkmingesnių“ draugų pavyzdį. Kai sulaukėte vedyboms tinkamo amžiaus, visi artimieji pradėjo kamantinėti, kad jūsų gyvenime įvyks radikalios permainos. Toks supratimas apie santuokos laimę iš esmės yra neteisingas. Vien tik dėl to, kad šalia bus kitas žmogus, laimės nepatirsite.

Daugybė apribojimų

Įsileisdami į savo namus kitą žmogų, jūs suvaržote save, savo teises ir gaunate naujų įsipareigojimų. Jūs abu stengsitės gyventi pagal šablonus, apribodami savo troškimus ir poreikius, tik todėl, kad taip yra priimta ir „visi taip daro“. Kita vertus, jūs apribojate kito žmogaus troškimus ir poreikius. Dabar jūs abu priversti taikytis vienas prie kito.

Tokiomis sąlygomis gyvenimas be meilės bus panašus į pragarą, kur kiekvienas partnerių trokšta likti vienas su savimi, kad pagaliau galėtų laisvai atsikvėpti. Suvokite, kad partnerio paieškos nėra sėkmės ekvivalentas ar įžengimas į suaugusiojo gyvenimą.

Santykiai dėl santykių labai greitai išsikvepia

Vienišas žmogus yra laisvas pasielgti, kaip nori. Jis turi svarbų dalyką – laisvę rinktis. Šiais laikais kaip alternatyva tradicinei santuokai egzistuoja dar keli santykių variantai. Vis daugiau porų gyvena kartu neįtvirtinę santuokos, praktikuoja „svečių“ santykius ar „meilę per atstumą“. Visam laikui susieti savo likimą su kitu žmogumi verta tik tada, kai suvokiate, kad būdami kartu gerinate vienas kito gyvenimą. Jeigu jūsų porą persekioja konfliktai ir nepasitenkinimas, anksčiau ar vėliau tokia sąjunga išsisems.

Nauji socialiniai kontaktai

Santykiai be meilės neapsaugo nuo būtinybės reguliariai susitikti su partnerio draugais ir giminėmis. Jūs vykdysite visus tuos etiketo reikalavimus ir bus sunku pajusti simpatiją tiems svetimiems žmonėms. Vienišas žmogus gali bet kuriuo momentu išeiti iš vakarėlio, pasiteisindamas neatidėliotinais reikalais. Niekas nebandys jo sulaikyti.

Jeigu jis norės pabendrauti, galės nueiti į barą ir pasikalbėti su nepažįstamais žmonėmis. Ir bus visiškai nesvarbu, ar juos dar kada nors vėliau pamatys. Jam nereikės kiekvieną dieną dairytis į partnerį ir gaudyti priekaištaujančius jo artimųjų žvilgsnius.

Miestuose gyvenantys žmonės kasdien mato po kelis šimtus veidų, todėl gali nelaikyti savęs vienišais. Jums atviros visos durys ir nėra reikalo prisirišti ant grandinės su žmogumi, kuriam yra abejingi.

Santykiai be meilės padaro žmones dar vienišesniais

Kai norite atnaujinti aprangą, nešatės į matavimosi kabiną kelis daiktus. Kai matuojatės svetimo gyvenimo modelį, niekas neduos garantijos, kad tas modelis jums tikrai tiks.

Pamažu pradėsite justi, kad egzistuojate tarsi modeliuojamoje realybėje. Ši būsena sukelia tuštumos ir nepasitenkinimo jausmus. Patys santykiai neatneša laimės ant lėkštutės. Gaila, kad niekas apie tai mūsų neįspėja iš anksto.

Du žmonės, kurie gyvena kartu, yra dviejų žmonių suma. Jeigu suprasite, kad kelio atgal nėra, o jūsų santykiai pagrįsti apgaule ir melu, jausitės kur kas vienišesni, nei gyvendami vieni.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *