Šiandieniniame pasaulyje vis daugiau žmonių susiduria su sunkumais, ieškodami gyvenimo partnerio. Vieni santykiai po kurio laiko nutrūksta, kiti apskritai neprasideda, o užduotis rasti tobulą partnerį tampa vis sunkesnė. Kodėl taip atsitinka?
Išvardysiu keletą priežasčių.
Pernelyg dideli lūkesčiai ir partnerio idealizavimas
Daugelis žmonių pakankamai aiškiai įsivaizduoja, koks turėtų būti idealus partneris. Jie stengiasi rasti žmogų, kuris atitiktų visus jų lūkesčius ir reikalavimus. Tačiau dažnai šie idealizuoti vaizdiniai neatitinka realybės ir žmonės nusivilia, negalėdami rasti tobulo partnerio.
Žema savivertė ir nepasitikėjimas savimi
Žmonėms, kurių savivertė žema, gali būti sunku susirasti partnerį, kadangi jie nuolat abejoja savo patrauklumu ir verte. Dėl to jie gali pritraukti netinkamus partnerius arba nebūti aktyvūs užmegzdami santykius.
Emocinio pasirengimo santykiams stoka
Daugelis žmonių, ypač po nesėkmingų ar traumuojančių santykių praeityje, gali jausti baimę ar abejoti savo gebėjimu mylėti ir būti mylimiems. Dėl to jie gali vengti artumo ir santykių, kad išvengtų galimo skausmo ir nusivylimo.
Netinkamas partnerio pasirinkimas
Kartais žmonės gali pritraukti netinkamus partnerius, kurie neatitinka jų vertybių, interesų ar gyvenimo tikslų. Taip gali atsitikti, kai žmogus nepakankamai gerai save išanalizavo, kai nesupranta savo poreikių bei troškimų. Viso to priežastis dažniausiai slypi vaikystėje, jei vaikas augo disfunkcinėje šeimoje.
Visos šios priežastys gali komplikuoti ir apsunkinti partnerio paieškas. Tinkamas šių veiksnių supratimas ir įsisąmoninimas gali padėti žmonėms įveikti sunkumus ir pagaliau susirasti ilgalaikius ir laimingus santykius. Darbas su savimi, savigarbos ir emocinio pasirengimo gerinimas gali būti labai svarbus siekiant šio tikslo.