Kodėl pavojinga tramdyti čiaudulį

Nestabdykite natūralaus proceso. Užgniaužto čiaudėjimo šalutiniai poveikiai retai, tačiau gali sukelti rimtų traumų, kadangi čiaudint oras iš nosies ertmės išeina iki 300 kilometrų per valandą greičiu.

Vienu čiauduliu kūnas išstumia apie 40 tūkstančių smulkių lašelių – seilių, dulkių ir mikrobų. Dauguma lašelių išsisklaido kelių metrų atstumu. Įdomu tai, kad čiaudėti atmerktomis akimis beveik neįmanoma. Mokslininkai tai aiškina tuo, kad organizmas taip apsaugo akis nuo mikrobų.

Lesterio universitetinių ligoninių otolaringologai perspėjo, kad čiaudulio reflekso sustabdymas gali pakenkti organizmui. Tai gali sukelti daugybę komplikacijų: oro patekimą į krūtinės ląstą tarp abiejų plaučių, ausies būgnelio perforaciją ir net smegenų aneurizmos plyšimą, papasakojo ekspertai.

Jei čiaudėdami užsikemšate nosį, gali plyšti ausies būgneliai – oras, mėginantis išeiti pro nosį, pereis į vamzdelį, jungiantį ausį su būgneliu.

Gydytojai pažymi, kad dėl plyšusios membranos galima prarasti klausą. Pažeidimas taip pat gali sukelti ausies infekciją.

Čiaudulys iš nosies išstumia viską, ko ten neturėtų būti, todėl čiaudint užsikimšus nosį, šie mikrobai gali patekti į ausis, sukeldami infekciją, – papasakojo specialistai.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *