Kodėl vyrai sunkiau pakelia gripą?

Turbūt visi žino, kad stipriosios lyties atstovai žymiai sunkiau pakelia tokias ligas, kaip gripas ir peršalimas. Dažniausiai jiems pasireiškia žymiai rimtesni kvėpavimo takų simptomai. Kodėl taip yra?

Tyrimus šioje srityje atliko Niufaundlendo Memorialinio universiteto mokslininkai. Jie padarė išvadą, kad vyrui būdingi sunkesni kvėpavimo takų simptomai. O šeimos medicinos profesorius iš Kanados Kyle’as Sue suprato, kodėl taip yra. Jis išstudijavo daugybę mokslinių darbų, parašytų infekcijų perdavimo vyrams ir moterims tema. Paaiškėjo, kad stipriosios lyties atstovų imuninis atsakas į tokią ligą yra silpnesnis.

„Vyrai gali neperdėti simptomų, o tiesiog turi silpnesnį imuninį atsaką į kvėpavimo takų virusus, o tai lemia didesnį sergamumą ir mirtingumą, nei moterų tarpe“, – sako Kyle’as Sue.

Būtent dėl to vyrai daug dažniau susiduria su peršalimo ir gripo komplikacijomis. Kartais jos gali būti net mirtinos.

Taip pat Kanados ekspertas atliko apklausą ir išsiaiškino, kad vyrui atsigauti po ligos reikia dvigubai daugiau laiko. Taip yra dėl to, kad „moteriškas“ hormonas estrogenas efektyviau mažina viruso kiekį organizmo ląstelėse nei „vyriškasis“ – testosteronas mažina imuninės sistemos atsaką.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *