Kodėl vyras nustoja gerbti moterį

Santykiuose dažnai kyla nesutarimų, po kurių seka barniai, konfliktai ir skyrybos. Ir tada gražiosios lyties atstovės pradeda klausinėti: „Nejaugi šiuolaikiniai vyrai nustojo gerbti moteris? Kur dingto jo meilė ir aistra, ar verta toliau gyventi kartu?

O mes siūlome pagalvoti apie dar vieną dalyką: ar nėra čia pačios moters kaltės?

Vyras geidžia moters ne vien dėl fiziologinių priežasčių

Biologijos požiūriu, skirtumai tarp lyčių reikalingi tam, kad būtų pratęsta giminė. Dėl to fizinis geismas dažnai dominuoja ne vien intymioje sferoje, bet ir socialiniuose santykiuose. Tačiau pastaruoju metu mokslas tvirtina, kad lyčių elgesio mechanizmai skiriasi žymiai mažiau, nei buvo anksčiau manyta – lytinis geismas priklauso nuo individualių rodiklių ir nuo to, kaip šį terminą traktuoja kiekvienas konkretus individas.

Porose šio geismo pobūdis keičiasi, kadangi prasideda „prisitrynimas“ vienas prie kito, prisideda socialinė priklausomybė vienas nuo kito. Šiame santykių etape moteris gali suprasti, kad vyras nustojo ją gerbti ir nesusigaudo, kodėl. Panagrinėkime pagrindines priežastis.

Kuo gi moters elgesys nepatinka vyrui taip stipriai, kad jis nustoja ją gerbti? Štai penkios priežastys, kurios turi esminę įtaką santykiams.

Įsikibimas į partnerį. Jei moteris supranta, kad vyro jausmai jau nebe tie, jai norisi jį išlaikyti ir prasideda „kova už meilę“. Nuolatinė baimė ir nerimas verčia išrasti vis naujų gudrybių, tuo pat metu moteris elgiasi kaip priklausomybę kenčianti isteriška ypata. Tokį žmogų išties labai sudėtinga gerbti. Į tokį elgesį paprastai atsakoma vien priešiškumu ir gailesčiu.

Reikalavimai skirti daugiau dėmesio jos personai. Nereikia laukti iš žmogaus daugiau, negu jis gali duoti. Šitas principas galioja ne tik materialiuose, bet ir dvasiniuose procesuose. Jei moteris nuolat reikalauja, ji rizikuoja ne vien prarasti pasitikėjimą. Netrukus vyras paprasčiausiai nustos ją gerbti.

Vyro sudievinimas. Visur reikalingas saikas. Pataikavimas, nesibaigiantys pasitikrinimai „o ką į tai pasakys mano vyras?“ – toks elgesys gali paversti vyrą narcizu ir moteris gaus visai ne tą rezultatą, kokio norėjo. Ji su kartėliu įsitikins, kad jos vienintelis ir nepakartojamas nepradėjo jos stipriau mylėti ar gerbti, o greičiau visiškai priešingai.

Užsiciklinimas į išvaizdą. Taip, vyrai myli akimis. Tačiau saldainyje, be nuostabaus blizgančio įpakavimo, turi būti ir skanus įdaras. Būtent tai moterys, deja, visiškai pamiršta. Jeigu vyras nustojo gerbti, moteriai pats laikas susimąstyti, kiek turtingas ir įdomus yra jos vidinis pasaulis, kad kažkam kiltų noras dovanoti jai meilę ir būti greta.

Bandymai pakeisti partnerio aplinką. Iš esmės tai yra grubus asmeninės erdvės ribų pažeidimas. Be antrosios pusės, tiek vyras, tiek moteris turi turėti draugų, pažįstamų. Kitaip tai bus toksiški santykiai. Vargu ar galima gerbti žmoną, kuri švaistosi tokiais keistais draudimais.

O ką daryti, jei šių klaidų išvengti nesigauna?

Štai ką tokiais atvejais rekomenduoja psichologai.

  • Nesielkite su vyru kaip su mažu vaiku;
  • Nelaikykite vyro savo drauge. Jis ne moteris, su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis;
  • Nesistenkite paversti jo mielu, prijaukintu namų augintiniu;
  • Nepamirškite seksualinės santykių sferos – jei nemažai moterų gali apskritai gyventi be sekso, tai vyrams jis yra būtinas normaliai fiziologinei savijautai;
  • Neišsigalvokite nebūtų minčių, kurias atseit galvoja vyras ir nefantazuokite, ką jis galvoja ar jaučia. Šiuos dalykus sužinoti galima tik nuoširdžiai kalbantis.

Visiškai nekalti, moters nuomone, įpročiai gali sunaikinti visus šiltus vyro jausmus ir priversti iš pradžių vengti santykių su ja, paskui – nustoti ją gerbti ir galiausiai apskritai išeiti.

Moters elgesys neišvengiamai įtakoja vyro elgesį su ja pačia. Norint neleisti, kad užgestų meilė, būtina išmanyti bendro gyvenimo psichologinius ypatumus, įveikti savo charakterio ydas ir laiku atsisakyti negatyvių įpročių.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.