Kokia turi būti mama savo vaikams?

Jei užduosite tokį klausimą bet kuriam vidutiniam statistiniam piliečiui, jis atsakys: „Meilė, rūpestis, materialinis saugumas, išsilavinimas, pagalba atsistojant ant kojų“. Visa tai turi savo vietą mamos „darbe”, tačiau yra dar vienas svarbus komponentas, apie kurį daugelis net nežino. Mama savo vaikams turėtų parodyti laimingo gyvenime pavyzdį.

Pavyzdys prieš akis

Anglų patarlė skelbia: „Neauklėkite vaikų, auklėkite save, nes jie vis tiek taps panašiais į jus”. Vaikas turi matyti savo mamą laimingą. Tik tokiu atveju užaugęs ir suaugęs turės daugiau šansų pats tapti laimingu.

O jeigu mama stengiasi padaryti viską dėl savo vaikų, nerdamasi iš kailio, aukodama kokius nors principus, aukojasi pati, tai vėliau jai neišvengiamai kils didžiulis troškimas „išrašyti sąskaitą” savo vaikui su lozungu: „Aš tau pačius geriausius metus paaukojau, o tu – nedėkingas paršas!” Tai – nelaimingo žmogaus pozicija, nuskriausto, trokštančio manipuliuoti ir suprantančio, jog tik tokiu būdu galima gauti tai, ko norisi.

Padovanokite gerą tėtį

Neretai nuo toksiškų santykių kenčiančios poros tvirtina, kad negali išsiskirti dėl vaiko, teigdamos, kad jam reikia abiejų tėvų. Tuo pačiu metu vaikų psichika kasdien traumuojama nesibaigiančiomis suaugusiųjų peštynėmis. Vaikui geriau matyti laimingą mamą ir laimingą tėtį atskirai, nei tada, kai jie drauge ir vienas kito nekenčia.

Psichologai mano, kad geriausia, ką mama turėtų padaryti savo vaikui, tai išsirinkti jam gerą tėtį, o sau – vyrą.

Visi žino, kad moteriška energija yra kolosali, o taip pat ir jos įtaka visai šeimai, kadangi moters nuotaika persiduoda kiekvienam šeimos nariui. Laiminga mama – laimingi visi.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *