Kokie maisto produktai gali padėti sumažinti kraujospūdį ir pagerinti sveikatą

Daugelis žmonių jau po keturiasdešimties metų turi kraujospūdžio problemų, todėl svarbu atkreipti dėmesį į prevenciją. Jei tinkamai organizuosite savo mitybą, galite apsisaugoti nuo hipertenzijos nenaudodami jokių vaistų.

KOKIE MAISTO PRODUKTAI GALI PADĖTI ŠIOJE SITUACIJOJE?

Česnakas

Specialistai sutinka, kad tai svarbus maisto produktas, padedantis išvengti širdies ligų. Kad sumažintumėte priešlaikinės mirties riziką, kasdien suvalgykite bent po skiltelę česnako.

Česnakas taip pat gali padėti sumažinti kraujospūdį. Jis skatina kraujagyslių išsiplėtimą.

Česnakas taip pat puikiai žinomas dėl gebėjimo apsaugoti nuo sezoninių ligų (gripo, peršalimo ir kt.).

Augalinis aliejus

Naudingiausi kraujo spaudimą normalizuojantys produktai yra alyvuogių ir linų sėmenų aliejai. Vieno šaukšto produkto per dieną pakanka apsisaugoti nuo hipertenzijos.

Šios rūšies augaliniai aliejai taip pat padeda mažinti svorį ir apsaugoti organizmą nuo priešlaikinio senėjimo.

Manoma, kad alyvuogių aliejus taip pat padeda išvengti daugelio širdies ligų ir užtikrina žmogaus ilgaamžiškumą. Šiomis vertingomis savybėmis pasižymi tik aukštos kokybės nerafinuotas alyvuogių aliejus.

Kartusis šokoladas

Kuo daugiau kakavos pupelių sudaro šokolado masę, tuo tai sveikesnis šokoladas. Jis gerina širdies veiklą ir padeda kontroliuoti kraujospūdį.

Be to, kartusis šokoladas yra svarbus produktas, padedantis išvengti negrįžtamų pokyčių smegenyse.

Tačiau pieniško šokolado variantas, šokolado batonėliai ir kiti skanėstai su priedais nepasižymi panašiomis naudingomis savybėmis. Galite atkreipti dėmesį į kitą vertingą produktą, kurio sudėtyje yra kavos pupelių. Tai kakava. Tačiau reikėtų vartoti tik natūralios kakavos gėrimą.

Jūros žuvys

Nieko nenustebins tai, kad šie produktai yra aukšto kraujospūdžio prevencijos dalis. Riebios jūros žuvys turi gausią naudingų medžiagų sudėtį, į kurią įeina omega-3, taip pat svarbūs vitaminai A ir D.

Vis dėlto, verta suprasti, kad sveikiausi produktai yra labai brangūs. Laukinė lašiša yra kelis kartus sveikesnė už skumbrę, tačiau ji kainuoja daug brangiau.

Svarbus vaidmuo tenka ir maisto ruošimo būdui. Jei norėsite sumažinti kraujospūdį vartodami sūdytą upėtakio mėsą, tai bus tikrai nenaudinga jūsų organizmui. Tačiau jei pasiruošite lašišą garuose, galėsite mėgautis sveikesniu maistu.

Pomidorai

Kraujospūdį mažina beveik visi pomidorų produktai – pati daržovė, natūralios jos sultys be druskos, pomidorų pasta ir net kečupas (žinoma, tik geros sudėties).

Todėl pomidorus ir kitus paminėtus maisto produktus verta vartoti kasdien, kad išvengtumėte hipertenzijos ir širdies ligų.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *