Koks jūsų reikalas, kaip aš atrodau?

Kanadietė Anika Robinson grįžo namo į Monrealį iš konferencijos. Štai ką apie nutikimą aerouoste rašo ji pati. Jos tekstas socialiniuose tinkluose sukėlė tikrą pritarimo audrą.

***

Vakar buvau siaubingai pavargusi. Kaip tik ėjau link išėjimo iš aerouosto, kai tas vyrukas-konsultantas išprovokavo mane iškloti savo nuomonę, įteikęs nemokamą natūralų muilą. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje nėra nieko nemokamo! Bent jau aerouostuose…

Toliau sekė toks dialogas:

Vyrukas: „Jūsų oda atrodo labai natūraliai, jūs be makiažo, teisingai?”

Aš: „Eee… Hm… Taip, be makiažo”.

Vyrukas: „Leiskite, atspėsiu jūsų amžių”.

Aš: „Mano išvaizda atitinka amžių, ir tai absoliučiai normalu”.

Vyrukas (nežinodamas, kaip reaguoti į tokį atsakymą): „Leiskite, aš jums parodysiu mūsų veidui skirtą seriją. Jeigu neužsiimsite veido priežiūra tiesiog dabar, šios raukšlelės ant jūsų veido žymiai pagilės, kai sulauksite 45-erių, ir tada kosmetika jau nebegalės padėti”.

Aš: „O kas negerai, jeigu moteris atrodo kaip keturiasdešimtmetė?”

Vyrukas: „Pakalbėkime apie tuos maišelius po akimis ir mimikos raukšleles. Galiu jums pasiūlyti kremą odai aplink akis, kuris išvaduos jus nuo šių problemų per 15 minučių.

Aš: „O kas negerai su mano akimis? Namuose manęs laukia mažas vaikas, pastaruosius 2 metus aš negaliu normaliai išsimiegoti, dėl to – po akimis maišeliai ir aš labai laiminga, kad jie yra. Mudu su vyru daug ir dažnai juokiamės, iš čia ir raukšlelės aplink akis. Tai jis dėl jų kaltas, nereikia juokinti. Bet jam patinka, kaip aš atrodau. Nemanau, kad man reikalingas jūsų kremas”.

Vyrukas: „Galbūt dabar nereikalingas, tačiau artėjant link 50-ies bus pernelyg vėlu kažką keisti. Jeigu nieko nesiimsite dabar, raukšlės tiek pagilės, kad padėti galės tik operacija.”

Aš: „O kas siaubingo tame, kad moteris sensta? Mudu su vyru daugybę kartų kalbėjome apie tai, kaip gyvensime drauge senatvėje, kaip būsim tokia smagia senukų pora su krūva raukšlių. Juk vyras irgi sensta, visi mes senstame. Tai neatskiriama gyvenimo dalis”.

Vyrukas (nervingai žvilgčiodamas į žmones, kurie stabtelėjo pasiklausyti mūsų pokalbio): „Palūkėkite, jeigu jūs nerimaujate dėl kainos, galiu pasiūlyti gerą nuolaidą – trys kremai už 199 dolerius. Tai kur kas pigiau už botoksą!”

Aš: „Aš atrodau normaliai dabar, kai man 45-eri ir atrodysiu normaliai, kai sulauksiu 50-ies, nes nėra jokio kriminalo tame, kad moterys sensta. Garbus amžius – tai privilegija, kurią daugelis neigia. Aš nepritariu tiems, kurie stengiasi reklamuoti jaunystę drauge su jūsų prekėmis ir tyčiojasi iš senatvės, pavertę tas patyčias pardavimų strategija”.

Iškart po pokalbio padariau šią savo susenusio, raukšlėto veido su maišeliais po akimis nuotrauką. Šitą veidą myli mano vaikai ir vyras, dėl to esu linkusi ir toliau vaikščioti tokiu pavidalu.

Susilaukusi dešimčių tūkstančių komentarų, Anika parašė dar kelis žodžius:

„Esu labai dėkinga visiems už palaikymą, tačiau noriu šį tą patikslinti. Mano įrašas nepropaguoja natūralios išvaizdos be makiažo. Aš rašiau ne apie tai, kaip mane įžeidė konsultantas. Vaikinukas tiesiog dirbo savo darbą. Mano įrašas apie tai, kaip grožio industrija šluojasi milijonus, versdama moteris neapkęsti savo išvaizdos ir absoliučiai natūralaus senėjimo proceso. Laikas keisti šituos įžūlius, per prievartą brukamus grožio stereotipus. Moterys turi žymiai svarbesnių reikalų, nei sėdėti ir su baime skaičiuoti savo raukšleles!”

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *