Kūno pokyčiai, kurie neišvengiamai įvyksta kas 10 metų

Originalas

„Brigt Side“ pataria rūpintis savo sveikata nuo pat jaunų dienų ir užkirsti kelią galimoms problemoms. Taip pat pateikia informaciją apie ryškiausius kūno pokyčius, kurie vyksta kas 10 metų, ir pataria, kaip šiuos neišvengiamus pokyčius sulėtinti.

1. Nuo 20 iki 30

Šiuo laikotarpiu dauguma žmonių jaučiasi jauni, kupini energijos ir retai susimąsto apie senatvę. Bet net šiuo laikotarpiu vyksta nedideli pokyčiai. Jei negalvosite apie juos būdami 20-ies ar 25-erių, sulaukus 30-ies pokyčiai nustebins. Šiuo laikotarpiu:

· nustoja augti kaulai;

· ima mažėti kolageno gamyba;

· ima dygti protiniai dantys.

Žinoma, kiekvieno žmogaus kūnas unikalus. Pavyzdžiui, kai kuriems žmonėms protiniai dantys išdygsta 16-os metų, o kai kuriems apskirtai niekada neišdygsta. Vis dėlto dauguma procesų būdingi visiems žmonėms, todėl derėtų į šiuos faktus atsižvelgti.

Patarimas: net jei būdami 20-ies neturėjote svorio problemų, įpraskite stebėti, ką valgote, nes sulaukus 30-ies kūnas nuo piktnaudžiavimo greitu maistu gali pradėti keistis. Nors šiuo amžiaus tarpsniu dar nereikia naudoti kosmetikos su kolagenu, valgykite daugiau produktų, kuriuose yra kolageno.

2. Nuo 30 iki 40

Sulaukę 30-ies kai kurie žmonės vis dar atrodo kaip 25-erių, ir tai yra gerai. Vis dėlto šiuo laikotarpiu kūnas ima greičiau keistis ir jei nieko nedarysite, šie pokyčiai gana greit taps matomi. Šiuo laikotarpiu būdingi tokie pokyčiai:

· silpnėja raumenų tonusas;

· mažėja raumeninių audinių kiekis, juos keičia riebalai;

· mažėja kolageno ir elastino kiekis.

Patarimas: jei iki šiol jums pavykdavo palaikyti gerą formą be jokių pastangų, vis tiek reikėtų ugdytis įprotį sportuoti. Jei nejudėsite, silpnas raumenų tonusas ims matytis ir išoriškai. Labai svarbu tinkamai rūpintis oda ir nepiktnaudžiauti saulės spinduliais.

3. Nuo 40 iki 50

Kai kurie mokslininkai mano, kad žmogaus organizmas raidos piką pasiekia apie 38-uosius metus ir nuo tada ima riedėti nuokalnėn – prasideda senėjimas. Pokyčiai vyksta vis greičiau ir greičiau, ir jie yra tokie:

· mažėja nervinių ląstelių skaičius;

· kūne ima kauptis riebalai;

· silpsta regėjimas;

· kaulai tampa trapesni, sąnariai pažeidžiamesni;

· moterų organizme mažėja estrogeno gamyba, kraujo spaudimas pakyla.

Patarimas: šiuo amžiaus tarpsniu fizinis aktyvumas yra būtinas. Jis padės užtikrinti normalią širdies funkciją ir sulėtins raumenų masės mažėjimą. Jei neturite įpročio sportuoti, pradėkite nuo paprastesnių, ne tokių intensyvių pratimų – pavyzdžiui, vaikščiojimo ar plaukimo. Tai pat reikėtų pradėti stebėti savo kraujospūdį, nes šiuo laikotarpiu itin išauga širdies ir kraujagyslių ligų rizika.

4. Nuo 50 iki 60

Sulaukus 60-ies žmogaus išvaizda būna labai pasikeitusi. Pokyčius nulemia ne tik genai, bet ir gyvenimo būdas, įskaitant mitybos įpročius, fizinį aktyvumą ir kt. Dauguma žmonių šiuo laikotarpiu patiria tokius pokyčius:

· atsiranda negrįžtamų smegenų ląstelių ir kitų ląstelių pažeidimų;

· išauga virškinimo sistemos problemų rizika;

· susilpnėja atmintis.

Patarimas: šiuo laikotarpiu dauguma pokyčių susiję su smegenų funkcija, tad didžiausią dėmesį turėtumėt skirti būtent smegenims. Mokykitės naujų dalykų, ugdykitės naujus įpročius, ieškokite naujų patirčių, skaitykite knygas, išbandykite jums neįprastas užduotis. Šiame amžiuje daugelis žmonių pastebi, kad sunku susikaupti ir įsiminti naujus dalykus. Būtent todėl reikėtų valgyti tokį maistą, kuriame yra smegenų funkciją stiprinančių medžiagų, arba vartoti papildus.

5. Nuo 60 iki 70

Dauguma žmonių patiria išorinius fizinius pokyčius, kurie šiame amžiuje visiškai akivaizdūs. Tačiau vyksta ir vidiniai pokyčiai, apie kuriuos mažai kas žino:

· nervų sistema ir receptoriai ima silpnėti: sunkiau pajusti skonį, kvapą, net temperatūrą;

· keičiasi balsas;

· susilpnėja širdies funkcija;

· kaulai ima plonėti, todėl gali net sumažėti ūgis.

Patarimas: šiuo laikotarpiu labai svarbu stebėti širdies funkciją, griežtai reguliuoti mitybą ir reguliariai tikrintis sveikatą. Taip pat reikia palaikyti raumenų tonusą, tad būtina reguliariai judėti.

6. Nuo 70 ir daugiau

Vyresni nei 70-ies metų žmonės laikomi pagyvenusiais. Nors kai kurie iš jų gali atrodyti ir jaustis jaunesni, senėjimo procesas šiuo laikotarpiu dar pagreitėja.

Pokyčiai šiuo gyvenimo etapu:

· mažėja raumenų masė (žmonės greičiau pavargsta ir nebesugeba daryti to, ką lengvai darydavo anksčiau);

· mažėja kūno riebalų masė;

· sulėtėja regeneracijos procesai (odos pažeidimai gyja daug lėčiau);

· sulėtėja organizmo funkcijos (kvėpavimas, virškinimas ir kt.);

· prastėja trumpalaikė atmintis (žmogus prisimena dalykus, kurie įvyko prieš daug metų, bet sunkiai prisimena kelių valandų senumo įvykius).

Patarimas: tokio amžiaus sulaukę žmonės turi gerokai pasistengti, kad išliktų geros formos – reikia užtikrinti reguliarų krūvį ir kūnui, ir protui, reguliariai lankytis pas gydytoją ir galbūt vartoti būtinus vaistus. Sustabdyti kūno pokyčių mes negalime, bet juos sulėtinti galime. Šiais laikais pagyvenę žmonės sugeba bėgti maratoną būdami 70-ies arba išmokti naujų įgūdžių sulaukę 80-ies. Svarbiausia tinkamai rūpintis savo kūnu, kad grožis ir jaunystė kuo ilgiau mūsų nepaliktų.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *