Mama išpranašavo

Neretai mamos, visiškai nuoširdžiai manydamos, jog linki vaikams gero, pradeda jiems pranašauti likimą.

Paprastai tokia mama ir jos realybė – ne pats geriausias pavyzdys dukrai. Tačiau ji šventai tiki, kad jos pasaulis vienintelis teisingas ir niekas, išskyrus ją, nežino, kaip reikia gyventi. Dėl to įžūliai kišasi į netgi jau suaugusių vaikų reikalus. Patarinėja, nurodinėja: ką gaminti vakarienei, kokį daryti remontą, kur darbintis, su kuo draugauti, ką mylėti ir t.t. Ir jeigu nuo tokio teroro visiškai įmanoma atsiriboti (pavyzdžiui, apsimesti, kad klausote, atvirai reikšti nepasitenkinimą, nusibrėžti ribas), tai apsisaugoti nuo pranašysčių labai sudėtinga.

Motina gali sakyti:

  • -aš jaučiu…
  • -aš sapnavau, kad…
  • -mūsų giminėje visada…
  • -kaip sako liaudies išmintis…

O gali ir tiesiai šviesiai pranašauti:

  • -bus štai taip…
  • -tai tiksliai nutiks…

Mama – pats reikšmingiausias žmogus mūsų gyvenime, norime mes to, ar nenorime. Dėl to stipriai įtakoja mus ir mūsų pasąmonę. Jos žodžiai susigeria į mus ir pradeda veikti. Ir kad ir kokia ji bebūtų (bloga, pati geriausia ar jokia), mūsų smegenyse visada veikia aiški nuostata: mama negali mums linkėti blogo. Ir – op! – mamos pranašystės (mums į pasąmonę instaliuotos programos) pradeda pildytis.

Tam tikru konkrečiu momentu kiekvienam iš mūsų reikia separuotis nuo mamos ir tėčio, pradėti gyventi savo galva ir priimti savus sprendimus. Tačiau esant tarpusavio priklausomybei tarp tėvų ir vaikų, to nenutinka. Ir tada jau suaugęs žmogus taip ir lieka savo vaiko paleisti nenorinčios mamos įtakoje.

Geras išsiauklėjimas reikalauja gerbti tėvus ir būti jiems dėkingais už tai, ką jie mums davė. Bet jūs vis tiek jaučiate, kad labai ankšta, o kartais tiesiog nepakeliama “miegoti vienoje lovoje” ne tik su vyru, bet dar ir su nuosava mama.

Padėkite sau.

Geriausias būdas – uždrauskite mamai dalyvauti bet kurioje jūsų gyvenimo sferoje. Jeigu ji nenori jūsų paleisti, išeitis – nutraukti santykius. Aš žinau, tai be galo skausminga. Tačiau reikia pasirinkti: gyventi savo gyvenimą ar gyventi mamos gyvenimą ir pastoviai kurstyti jos priklausomybę nuo jūsų.

Nukirtusios šią giją, suteiksite šansą ne tik sau pačiai, bet ir tėvams išsilaisvinti nuo tarpusavio priklausomybės. Ir suteiksite sau šansą nugyventi savo pačios gyvenimą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *