Mamos balsas neišnešiotam kūdikiui turi nuskausminantį poveikį

Kūdikiai, gimę iki 37-osios nėštumo savaitės, laikomi neišnešiotais; jie talpinami į specialų inkubatorių, kur maitinami per specialų zondą, kasdien imami jų kraujo tyrimai. Naujo tyrimo autoriai pasiūlė paprastą būdą sumažinti skausmą ir diskomfortą kūdikiams šiuo laikotarpiu.

Gydytojai iš Italijos pastebėjo, kad kai mama per medicinines procedūras kalbėjosi su neišnešiotu kūdikiu, jo skausmo požymiai sumažėjo, o už prisirišimą atsakingo hormono oksitocino lygis padidėjo. Specialistai teigia, kad motinos balsas turi teigiamą poveikį kūdikio būklei.

Norėdami patikrinti šią hipotezę, mokslininkai tris dienas stebėjo 20 neišnešiotų kūdikių Parini ligoninėje. Jų motinų buvo paprašyta dalyvauti kasdieniame kraujo paėmime. Pirmą kartą vaikams buvo paimti mėginiai, nedalyvaujant mamoms. Kitą dieną mamų buvo paprašyta pasikalbėti su savo vaiku likus penkioms minutėms iki injekcijos, procedūros metu ir po jos. Trečią kartą mamų paprašė vaikui sudainuoti.

Mokslininkai skausmo pokyčius stebėjo atlikdami specialų neišnešiotų kūdikių testą, kuris įvertina reakciją į kūdikio veido išraiškas, širdies susitraukimų dažnį ir kitus fiziologinius parametrus skalėje nuo 1 iki 21. Visos procedūros ir vaiko elgesys buvo filmuojami be garso, kad galima būtų įvertinti duomenis, nežinant, ar šalia buvo mama.

Visų manipuliacijų metu iš vaikų buvo paimti seilių mėginiai, siekiant išmatuoti oksitocino lygį.

Rezultatai tyrėjams maloniai nustebino: kai iš vaiko buvo imami mėginiai, nedalyvaujant mamai, jo skausmas įvertintas 4,5 balo. Jei mama su juo kalbėjosi, rodiklis nukrito iki 3, dainuojant – iki 3,8. Mokslininkų teigimu, kalba geriau paveikia vaikus, nes moteriai netenka keisti intonacijų.

Nuskausminamąjį mamos balso poveikį patvirtino ir oksitocino testai: kalbant su kūdikiu ir jam dainuojant, meilės hormono lygis pakilo beveik dvigubai. Pasak mokslininkų, tai labai reikšmingas padidėjimas.

Tyrimo autoriai pažymėjo, kad tokia mamos ir vaiko sąveika ne tik malšina skausmą, bet ir padeda tėvams išgyventi šį sunkų laikotarpį bei jaustis įtrauktiems į kūdikio vystymąsi.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *