Meilė greitai įsiplieskia ir užgęsta

Santykiai prasideda visada gražiai, tačiau laikui bėgant užgęsta, o kartais apskritai pasibaigia. Pradžią lydi saldainių ir puokščių periodas, kasdieninis bendravimas, rūpinimasis, švelnumas. Kur visa tai dingsta paskui? Kodėl tos audringos emocijos pavirsta nuoboduliu ir pilka kasdienybe? O kartais atsiranda netgi negatyvas ir susierzinimas…

Klientės man dažnai sako: “jis tapo ne toks, koks buvo anksčiau”, “jis pasikeitė į blogą pusę”, “jis nustojo dovanoti gėles ir dovanas”, “jis amžinai užimtas, į mane jam nusispjauti…”

Kodėl taip nutinka? Nejaugi mes iš tikrųjų pradedame susitikinėti su visiškai kitokiu žmogumi?

Pateiksiu du labiausiai paplitusius tokių santykių plėtotės variantus.

Idealizavimas

Išalkę santykių ir meilės, esame linkę užsipulti pirmą po ranka pasipainiojusį žmogų. Jausdami meilę, priskiriame žmogui jam visai nebūdingus super sugebėjimus. Iš tikrųjų tai išties geras žmogus, bet mes matome jį dar geresniu, negu jis yra iš tikrųjų.

Praeina šiek tiek laiko, mes pagaliau pasisotiname meile bei emocijomis, raištis nuo akių nukrinta ir pamatome tikrą, realų žmogų. Tuo momentu mums ir pradeda atrodyti, kad žmogus pasikeitė, tapo blogesnis, nei buvo. O iš tikrųjų, koks jis buvo, tokiu ir liko, tiesiog mums iki šio momento norėjosi tikėti geresniu jo variantu. Ateina nusivylimas ir santykiai suyra.

Įprotis

Kai pradedame santykius, mes puikiai suprantame, kad žmogus mums nepriklauso. Suprantame, kad norint jį pasiekti ir išlaikyti, reikia pastangų. Reikia stengtis šio žmogaus labui.

Dėl to šis santykių etapas dažniausiai būna pats ryškiausias ir labiausiai įsimenantis, būtent tai laikome tikruoju “meilės” pasireiškimu. Po tam tikro laiko, supratę, kad žmogus jau su mumis ir niekur artimiausiu laiku nesidės nuo mūsų, mes atsipalaiduojame, nustojame mėginti atspėti antros puselės norus, kad ją pradžiugintume. Labiau susikoncentruojame į save ir savo poreikius. Ir čia vėl suvokiame, kad žmogus tapo kitoks, kad jis pasikeitė. Santykiai išblėsta, toliau sruvendami įprastu ritmu arba apskritai pasibaigia.

Ir pirmame,. Ir antrame variante iki tokios pabaigos santykius mes privedame patys. Užuot laiku sustoję, susimąstę ir išgelbėję santykius. Mes negalvojame apie rytojaus dieną, kadangi trokštame mėgautis santykių pradžios emocijomis. Ir šitaip susikuriame labai ryškią ir labai trumpą aistrą.

Meilę gali pratęsti ir sustiprinti tik laikas. Tai realiai įmanoma, jei teisingai žvelgsime į santykius. Gyvenimas sušvis naujomis spalvomis, jeigu sugebėsite tai padaryti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

One thought on “Meilė greitai įsiplieskia ir užgęsta”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *