Meilės santykiai – išlaikyti distanciją ar ištirpti partneryje

Tapkite vieningi – ir būsite laimingi. O gal nebūsite? Santykių ekspertė Esther Perel, knygos „Dauginimasis nelaisvėje“ autorė, atskleidė, ką daryti, kad ilgalaikiai poros santykiai būtų laimingi.

Kai du žmonės įsimyli, netrukus jie susiduria ir su pirmaisiais sunkumais: kyla nesusipratimų, pretenzijų vieno kitam ir priekaištų. Kažkur prapuola romantika ir drugelių plazdėjimas pilve.

Daug kas mano, kad tokios problemos kyla dėl nepakankamo partnerių artimumo. O Esther Perel tvirtina priešingai: per daug artumo!

Meilės istorijos pradžia

Kai susipažįstame su žmogumi, mus užburia paslaptingumo žavesys. Koks tai žmogus? Ką jis mėgsta, ko negali pakęsti? Su kokiomis mintimis atsikelia rytais, kas neramina jį naktimis? Pamažu mes vis daugiau sužinome apie žmogų ir išgyvename stiprų fizinio ir emocinio suartėjimo jausmą. Kol kas dar nėra pavojaus. Kol partneris mums tebėra neištirtas, mes negalime rimtai pažeisti jo asmeninės erdvės ribų. Santykių dar neaptemdė rutina ir pripratimas. Du žmonės kol kas dar tebėra savarankiškos figūros. Ir ta distancija leidžia jiems svajoti, fantazuoti, mėgautis jausmais ir žavėtis.

Deja, laikas bėga ir kiekvienas pamažu įsiskverbia į kito slaptą pasaulį. Meilės jausmai vis dar užplūsta, bet jau darosi baisu. Nenorite, kad viskas pasibaigtų. Tada prasideda pastangos padaryti meilę labiau nuspėjama, stabilia, patikima. Jūs apsikeičiate pirmomis priesaikomis ir pažadais, pirkdami truputį stabilumo už dalį savo asmeninės laisvės. Su metais prireikia paaukoti jos vis daugiau ir daugiau.

Partneriai pažįsta vienas kitą vis geriau, tačiau polėkio jausmas, lydėjęs pirmaisiais mėnesiais, pradingsta. Jis ir buvo todėl, kad abu buvo susidūrę su paslaptimi, nenuspėjamumus, mįsle. Dabar jie tapo tokie artimi, kad tiesiog dūsta nuo spontaniškumo ir veiksmų laisvės stokos. Artimumas užkariauja viską.

Aukso vidurys

Meilė balansuoja ant dviejų stulpų: pasirengimo nusileisti ir nepriklausomybės nuo partnerio. Įsimylėję mes norime būti kartu, jausti kito kūno šilumą, kalbėtis, bet tuo pačiu kiekvienam reikia trupučio laisvės. Vienas be kito egzistuoti negali.

Jei atstumas tarp partnerių per didelis, jie negali užmegzti emocinio ryšio. Jeigu distancija per maža, partneriai susilieja į vieną ir pradingsta nepriklausomybė. Šis susiliejimas sunaikina asmeninę žmogaus erdvę, nebelieka savo pasaulio, į kurį taip veržėsi patekti partneris. Išvada: tam tikras atsiskyrimas yra būtina emocinio, romantiško ir intymaus ryšio sąlyga. Šis esminis paradoksas ir sudaro laimingų santykių pagrindą.

Laimė egzistuoja

Santykiams būtinai reikia dviejų žmonių. Negalima sakyti, kad dėl ko nors, pavyzdžiui, geismo praradimo, yra kaltas kitas. Abu partneriai į santykius įneša savo dalį, kuri turi įtakos rezultatui. Moterys tai jaučia intuityviai, bet kartais neteisingai traktuoja, dėl meilės atsisakydamos visko. Toks elgesys neteisingas.

Atiduodama visas jėgas santykių kūrimui, moteris pamiršta savo pomėgius, susitikimus su draugėmis ir giminėmis. Visos jos pastangos būna nukreiptos į suartėjimą su mylimuoju. Ir nustemba, kai rezultatas būna atvirkštinis. Jos pastangos atsisakyti savęs dėl partnerio sumažina distanciją ir sunaikina romantiką. Vyro užkariautojo instinktas pabunda 99 proc. atvejų. Jis nori pasipriešinimo ir įtampos. Jis nori bent atimti moterį iš kito, o ne gauti ją dovanų.

Laimingų šeimų receptas

Romantika ir erotiška pražįsta laisvoje erdvėje. Jeigu pastebite, kad santykiai pasidarė blankūs, pasistenkite atgauti savo nepriklausomybę. Nereikia savo gyvenimo kurti aplink antrąją pusę. Prisiminkite, kur troškote nuvykti, kuo užsiimti. Baimė prarasti žmogų ir bandymas prisirišti jį aukojant savo laisvę gali baigtis ne jūsų naudai. Taip tik prarasite mylimą žmogų. Pastatykite ploną sieną tarp jūsų, bent laikinai. Tada suprasite, kad nereikia išsižadėti savęs, kad pelnytumėte meilę. Jūs ir taip esate jos verti.

Meilė be laisvės praradimo yra įmanoma. Dar daugiau: būtent laisvė yra laimingų ilgalaikių santykių garantas. Pasistenkite išsaugoti laisvą erdvę tarp savęs ir partnerio – ir rezultatas jus nustebins!

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *