Meilės testas: įvertinkite savo jausmus

Jeigu paklausite savęs: „Ar myliu aš iš tikrųjų?“, koks bus atsakymas? Meilę galima lengvai supainioti su prisirišimu, aistra ar net pripratimu. Tad, kokių prielaidų būtinai reikia šiam nuostabiam jausmui? Kad išsiaiškintumėte, siūlome pasinaudoti Roberto Srernbergo trijų komponentų meilės formule.

Ar tikrai aš jį myliu? Kas vyksta tarp mūsų? Kiek tvirti mūsų santykiai? Su tokiais klausimais, kurie iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti absurdiški, dažniausiai į psichologus kreipiasi moterys, paprastai tos, kurių santykiai su partneriu yra ilgalaikiai arba problemiški.

Tas, kuris nors kiek abejoja – nemyli

Atsakymas tokiais atvejais gali būti vienas: jeigu jums kyla tokie klausimai, tai veikiausiai jūs NEMYLITE.. Tas, kuris myli iš tikrųjų, ir pats tai žino. Tas, kurį drasko abejonės, nemyli, bent jau visa širdimi.

Jeigu norite įvertinti savo jausmus ir jūsų santykius, siūlome pritaikyti Rpberto Sternbergo 3 komponentų formulę:

Meilė = aistra + artimumas + įsipareigojimai arba atsakomybė.

*Aistra – seksualinis potraukis ir romantiniai jausmai.

*Artimumas – atvirumas emocijų atžvilgiu. Jūs neslepiate vienas nuo kito savo emocijų. Jus traukia mylimo žmogaus vidinis pasaulis. Jums patinka jo sugebėjimai, protas ir humoro jausmas. Jūs turite apie ką pasikalbėti ir patylėti.

*Atsakomybė – kai partneris laikosi savo duoto žodžio ir suteikia saugumo jausmą. Jis saugo, globoja jus, palaiko ir gina. Ir jūs atsakote jam tuo pačiu. Jūs kartu kuriate ateities planus ir norite būti drauge.

Kad nustatytumėte, kokio stiprumo jūsų meilė, įvertinkite 10 balų sistemoje (kur 0 – visiškai nėra, 10 – šimtaprocentinė realizacija) tris šios formulės komponentus:

*aistrą,

*artimumą,

*atsakomybę.

Sudėkite nustatytus balus ir išanalizuokite rezultatą.

24–30 balų

Jūs tikrai mylite savo partnerį ir esate laimingi santykiuose su juo. Tęskite taip ir toliau.

17–23 balai

Apskritai esate patenkinti santykiais, tačiau norėtumėte juos pagerinti. Aptarkite su partneriu, kokius santykių aspektus galite sustiprinti.

10–16 balų

Jūs dažnai baratės> jums trūksta pasitikėjimo. Jūsų santykiai yra kritinėje stadijoje ir gali artimiausiu metu iširti. Kad juos išgelbėtumėte, reikia studijuoti partnerio psichologiją ir dirbti su savo emocijomis.

0–9 balai

Jūs nemylite. Jūs kenčiate. Tai ne normalūs santykiai, o neurotiškas, nesveikos priklausomybės ryšys. Ir gelbėti šiuo atveju reikia ne santykius, o save.

Ar jūsų spėjimai sutapo su testo rezultatais?Naujienos iš interneto

One thought on “Meilės testas: įvertinkite savo jausmus”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *