Moteris – skolų išmušėja

„Vyras privalo” – frazė, kurią bent kartą gyvenime ištarė kiekviena moteris. Kam ir ką privalo vyras? Apie tai – šis tekstas.

Žmonės susitinka, įsimyli, mėgaujasi vienas kitu, o paskui užplūsta rūsti gyvenimo realybė, kai įsimylėję vyras ir moteris pavirsta skolininku ir skolų išieškotoja, išmušėja.

Mielosios damos, kas jums įkalė į galvas mintį, jog vyras jums kažką skolingas vien dėl to, kad iš daugybės moterų išsirinko būtent jus?

Panagrinėkime tipiškas vyrų „skolas”.

Vyras privalo išlaikyti moterį

Šeimoje kiekvienas turi savo teritoriją, savą atsakomybės sferą. Moteris palaiko namuose tvarką, įveda šioje erdvėje galiojančias taisykles, tačiau išlaiko namus abu – vyras ir žmona. Išlaikyti moterį – reiškia: jis moka pinigus, o ji pildo visas jo užgaidas. Išlaikytinė ir žmona – absoliučiai skirtingi moters vaidmenys. Žmona – gyvenimo draugė, partnerė, jiedu su vyru, kaip viena komanda išlaiko namus. Vyras gali priimti sprendimą išlaikyti šeimą, o ne moterį – tai irgi visiškai skirtingi momentai. Išlaikyti šeimą – tai įdėtas indėlis, užtikrinant bendro gyvenimo sąlygas.

Vyras privalo mokėti skaityti moters mintis, kad atspėtų jos užgaidas ir jas realizuotų

Maža to, kad vyras neprivalo to daryti, pasakysiu jums daugiau: jis paprasčiausiai to negali, lygiai kaip ir moteris nepajėgi skaityti vyro minčių ir realizuoti jo neišsakytų užgaidų. O ir užgaidos – visai kas kita, nei poreikiai. Vyras santykiuose orientuojasi į moters poreikių tenkinimą, bet ne dėl to, kad privalo, o dėl to, kad ta moteris jam reikšminga ir jis nori būti su ja. Gaunasi, kad šitaip jis tenkina visų pirma savo paties poreikį būti su moterimi. Kaip ir kiekvienas kitas normalus žmogus, visų pirma realizuojantis savus poreikius.

Kai tik jo gyvenime pasirodo moteris, vyras privalo išbraukti iš savo gyvenimo iškart visus draugus

Kurių galų? Iš kur apskritai šita nesąmonė, kad draugai – jūsų santykių priešai? Jei atimate iš vyro galimybę bendrauti su draugais, jūs darote jam žalą, atimdama vyrišką bendravimą, neapribotą dalykiniais ir darbo reikalais. Vyriškas bendravimas – ypatingas slėpinys, be galo svarbus vyro psichologinei sveikatai.

Jeigu vyro drauguose sugebate įžvelgti tik alkoholikus, plevėsas ir t.t., vedančius vyrą iš kelio, jūs akivaizdžiai pamirštate, kad kiekvienas draugas – tai dar vienas žmogaus „Aš”. Ir jeigu vyrą laikote „tokiu pačiu” kaip jo draugai, tai jau nebesvarbu, turi jis draugų, ar ne – jis visada suras su kuo išgerti ir su kuo nuklysti į kairę. Klausimas čia tik vienas – kodėl išsirinkote tokį vyrą?

Vyras turi išbraukti iš savo realybės tėvų šeimą, ar bent jau mamą

Apie ką jūs čia apskritai kalbate? Tikriausiai tai vienas iš pačių neprotingiausių moters norų – kad vyras rinktųsi: mama arba žmona. Paskelbusi tokį ultimatumą, jūs matomai pernelyg aukštai vertinate savo reikšmę vyro gyvenime.

Mama kiekvieno vyro gyvenime – vienintelį, ko, deja, negalima pasakyti apie moteris, tarp kurių atsidūrėte ir jūs. Psichologiškai brandus vyras puikiausiai supranta, kad rinktis tarp mamos ir žmonos yra tas pats, kaip rinktis marškinius arba kelnes, prieš einant į darbą. Pavyzdys galbūt nelabai sėkmingas, užtat parodo tokios dilemos absurdą. Viskam savo laikas ir vieta. Vyras turi daug vaidmenų, o vaidmenys „sūnus” ir „vyras” yra vienodai reikšmingi ir svarbūs. Pavydėti anytai taip pat kvaila, kaip jeigu vyras pavyduliautų jūsų tėvui. Jūs turite savus uždavinius vystant santykius su vyru, dėl to geriau susikoncentruokite būtent į šiuos santykius, pasistenkite, kad jei būtų gražūs ir kokybiški.

Vyras turi atitikti jūsų svajonių vyriškio idealą

Labai nesąžininga vyro atžvilgiu. Gaunasi, kad nepriimate to vyro, kuris yra greta, drauge su jumis, o siekiate pritempti jį iki kažkokio iliuzinio, susifantazuoto svajonių vyriškio vaizdinio? Kam taip sudėtingai?

Vyras turi pakęsti visas moteriškas emocijas ir neturi teisės reikšti savo emocijų

Barnio įkarštyje moteriai leistina absoliučiai viskas: įžeidinėti vyrą, žeminti, netgi tėkšti antausį. Vyras gi tuo tarpu turi būti tvirtas kaip granitas, nepasiduoti moters emocijoms, elgtis ramiai ir protingai, nenusileisti iki moters lygio… Skamba iš pažiūros logiškai, bet juk tai absurdas. Moteris neprivalo kontroliuoti savo emocijų, neprivalo gerbti vyro, o vyras visa tai privalo? Kas taip nusprendė?

***

Vyriškų skolų ir pareigų sąrašą galima be vargo pratęsti ir patikėkite, jei prisiminsime visas moteriškas pretenzijas dėl negrąžintų vyro skolų ir neatliktų pareigų, tai moters paveikslas labai sklandžiai peraugs į jokių principų neturinčio, jokių taisyklių ir įstatymų nesilaikančio skolų išmušėjo, kuris visiškai nesiskaito su priemonėmis, siekdamas išmušti sau naudos, paveikslą. Manote, vyrui reikia tokio „gėrio”? Kam jam visa tai?

Niekas niekam nieko neskolingas ir neprivalo – auksinė bendravimo su mylimais žmonėmis taisyklė šiame pasaulyje, ar tai būtų artimi žmonės, ar tolimesni. Tik jūsų vidinė motyvacija kurti kokybiškus santykius gali duoti gražių bendravimo rezultatų. Tikrai ne kažkokios skolos ar pareigos.

O jei kaip ir anksčiau esate tikra, kad jums kažkas kažką privalo, pats laikas padirbėti su specialistu, kadangi toks įsitikinimas yra ne kas kita, kaip infantilumo ir psichologinio nebrandumo požymis.

Tausokite vienas kitą. Mokykitės gražiai tenkinti vienas kito poreikius.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *