Moterys geriau už vyrus parenka dovanas

Nyderlandų mokslininkai atliko daugybę eksperimentų ir nustatė, kad dailiosios lyties atstovės dovanas renkasi daug geriau nei vyrai.

Naujųjų metų išvakarėse mokslininkai atliko 3 skirtingus eksperimentus. Olandų psichologų atliktų eksperimentų esmė – dovanų pa rinkimas gerai pažįstamam arba pirmam sutiktam žmogui. Visuose trijuose eksperimentuose iš fiksuoto galimų dovanų sąrašo reikėjo pasirinkti keletą variantų: tai galėjo būti konkrečios prekės arba dovanų kortelės iš tam tikrų parduotuvių.

Atspėjimo matas dviejuose iš trijų eksperimentų buvo dviejų sąrašų sutapimas: vienas sąrašas buvo sudarytas dovanotojo, kitas – dovanos gavėjo. Kiekviena pusė sudarė dešimties dovanų sąrašą, o tada mokslininkai pažiūrėjo, kiek daiktų atspėjo tie, kurie parinko dovanas. Tuo atveju, kai kalba ėjo apie nuolatinius santykius (draugiškus, romantiškus ar šeimyninius), vyrai ir moterys vidutiniškai atspėjo po 5-6 dovanas, tačiau moterims šis rodiklis buvo šiek tiek didesnis: vidutinė reikšmė buvo 5,6, prieš 5,3.

Tais atvejais, kai dovaną turėjo išrinkti žmogui, apie kurį žinomas tik jo vardas, lytis ir amžius (o taip pat išvaizda pagal nuotrauką), visi dalyviai parodė nuspėjamai prastesnius rezultatus ir atspėdavo maždaug 4-5 punktus iš dešimties. Šiuo atveju moterys vėlgi aplenkė vyrus.

Be to, vienas iš ankstesnių tyrimų parodė, kad vyrai, gavę nevykusią dovaną, labiau nusimena, nei moterys. Todėl moterims dovaną tenka rinktis atidžiau nei vyrams.

oNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *